Kapcsolódó cikkek
A közúti szállítási tevékenység szakmai feltételrendszere Bolgár hóhelyzet és közlekedés — január 28. Bírságok az osztrák go-box helytelen beszerelése miatt Közép-Európa: kamionok rekedtek a hóban Tagunk eladná hűtős nyergesszerelvényét Szélsőséges időjárást várnak Európa-szerte Ausztria (is) fokozatosan kiszorítja a szennyezőbb járműveket A lengyelekhez megérkezett a tél Változtak az autópályadíjak Horvátországban Ki takarítja télen az utat? Munkák a Bosruck-, Gleinalm- és Plabutsch-alagutaknál Vörös meteorológiai riasztások déli szomszédainknál Mai helyzet Romániában — február 13. Levél a miniszterelnöknek a jogosulatlan fuvarozók kiszűréséért Hó és fennakadások a cseh-német határnál Horvátország és Törökország csatlakoznak a Tranzitegyezményhez Orvosolni szeretnénk a kgfb-sek technikai gondjait Szeptemberi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2013 Tetszik Önnek az mkfe.hu? Szavazzon ránk! Európai közlekedésmeteorológia — szerda-csütörtök Elemi díjköteles útszakaszok meghatározásának felülvizsgálata Kánikula Európában — tanácsok áru- és személyszállítóknak Induló tanfolyamaink Októberi tanfolyamaink — 2015 Tachosafe — Értékelje (ki) a különbséget! Amit a járművek téli felkészítéséről tudni kell... A horvátok is kiadták a vörös hőségriasztást Újra özönvíz fenyeget az Alpok déli lejtőin November 15-től sok országban kell téli felszerelés Erős havazás Bulgáriában Logisztikai bázis nyílt Záhonynál 3,5 tonnás korlátozások Ausztriában a cseh határon Újabb korlátozást vezettek be Ausztriában Kivel ne kössünk üzletet? — A legnagyobb magyar adótartozók Augusztusi és szeptemberi tanfolyamaink Béreljen telephelyet az M0-ás legfrekventáltabb részén! (x) Felső-Ausztria területén közúti korlátozás várható Nemzeti Vágta — útlezárások a budapesti Hősök terénél Fizesse egy készülékkel az osztrák és a német útdíjat! Októberi tanfolyamaink Novembertől kötelező a téli gumi Romániában Kösse kötelező biztosítását az MKFE Alkusznál! Kösse kötelezőjét kedvezménnyel! Decemberi tanfolyamaink — 2011 2011 legnagyobb adóhiányos cégei (feketelista.hu) Januári tanfolyamaink Útdíjak Ausztriában 2012. január 1-jétől Ausztriában (is) kötelező a félrehúzódás, azaz a mentősáv Nyugat-Ausztriára egyméteres hó zúdult Februári tanfolyamaink — 2012 Kamionok eladók munkával együtt — egyesületünk tagjától Románia a hó fogságában — bevetették a katonaságot Továbbra is közlekedési nehézségek vannak Bulgáriában és Romániában Észak-Olaszországban 20 centis hó hullott A szlovénok szelet, a lengyelek csikorgó hideget jósolnak Időjárás és közlekedés Romániában Magyarország — hó, hideg és téli útviszonyok! A katasztrófavédelem fontos közleménye ADR-eseknek Eltörölték Ausztriában az A12 úton bizonyos árukra vonatkozó tilalmat Nem javul a helyzet Olaszországban Romániában tíz útszakaszon is megállt a forgalom a hó miatt Horvátország: hó, hurrikán, Barcsnál pedig kamionstop Szerb, lengyel, ukrán, cseh és bolgár fagy- és hójelentés Udvarnál és Barcsnál megindult a kamionforgalom Hóhelyzet déli határátkelőinknél — február 6., hétfő Hó a Balkánon is — Szerbiában rendkívüli állapot van Szlovén útviszonyok térképpel — február 7., kedd Mai (2012. február 8.) közlekedési helyzet Romániában Közlekedésmeteorológia — európai körkép február 8-9-én Péntektől zordabb időjárás Olaszországban Olyan hideg van, hogy néhol a sózás sem segít Romániai útviszonyok Narancssárga riasztás Franciaországban Mai közlekedési helyzet Romániában — február 14. Csehország behavazva — dugulnak a határátkelők Feloldották a kamionstopot Dunakeszi és Rétság között Itthon: havazás már nincs, de torlaszokat emel a szél Megint hó és útzárak Romániában és Kárpátalján Értesítés a kgfb befizetési határidejéről Márciusi tanfolyamaink — 2012 Ahová a kamion is szívesen leül... Áprilisi tanfolyamaink — 2012 IQ-card már Szlovéniában is! — Tankoljon okosan! Kiegészítő korlátozások már húsvéttól Ausztriában Tanfolyamaink: változnak a vizsgaidőpontok Forgalomkorlátozás mellett épül a halásztelki csomópont Közlekedési korlátozások Európában: január és február Magyar kamionstop a május 1. körüli hosszú hétvégén Májusi tanfolyamaink — 2012 Kanyarójárvány terjed Ukrajnában Júliusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2012 Ausztria: egész nyáron épül a Wörgl-Brenner szakasz Különleges szállítmányok Ausztriában Hollandia: karbantartási munkálatok az A50 autópályán Újabb korlátozás Ausztriában Júliusi tanfolyamaink — 2012 Forróság van az utakon is — közlekedésmeteorológia Franciaország: kötelező alkohol teszt júliustól Le a kánikulával! Eurowind-hűtőt a vezetőfülkébe! (x) Magyar kamionstop nyáron — Hazagurulás? Kivételek? Hőségriadó? Veszélyben a gépkocsivezető — védekezés hőség ellen Közlekedésmeteorológia július 10-11-re Korlátozások a hőség miatt Romániában — július 11-12. Ismét időszakos korlátozások Romániában a hőség miatt Augusztusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2012 Most a bolgároknál és a spanyoloknál van hőség Európa: vasárnapig kitart a forróság... az utakon is! Korlátozások Bulgáriában a hőség miatt Tovább tartanak a korlátozások Bulgáriában a hőség miatt Szeptemberi tanfolyamaink — 2012 Az osztrák nyári kamionstop átnyúlik szeptemberbe Fontos közlekedési hírek Ausztriából Az A12 Inntal autópálya blokádja 2012. szeptember 28-án Októberi tanfolyamaink — 2012 Elhalasztják Franciaországban az alkoholteszt hiányának szankcionálását Bírságok az osztrák go-box helytelen beszerelése miatt IQ-card már Szlovéniában is! — Tankoljon okosan! Rendezvényeket kiszolgáló kamionosok figyelmébe Munkaadója kamionját csapolta — erre is van ellenszerünk! Változik a korlátozás az A12 úton, Ausztriában Novemberi tanfolyamaink — 2012 Tudnivalók a kötelező biztosítás felmondásáról Téli felszerelés a külföldi országokban Törökországban is kötelező a téli gumi Összegzett áttekintés a biztosításokról Fuvarok vihetők járművel együtt Nagy hó hullhat Európa magashegységeiben Szigorított korlátozás az A12 úton, Ausztriában Óriásdugó Moszkva és Szentpétervár között — videóval Ha benzinkúttechnika, akkor MULTICORE! (x) A hóval küzdenek Közép-Európa útjain (videóval) Barcsnál már járható a határ Ukrajna: szélvihar, havazás, áramszünet Úthasználati díjak 2013 januárjától Ausztriában Megindult a kamionforgalom a szerb határon Kamionterminál nyílt az ukrán-magyar határon Hogyan használjuk szabályosan az osztrák go-box-ot? Ónos eső, csúszós utak és fagyveszély Közép-Európában Akadozik a forgalom az olasz utakon Közlekedési tilalom az EURO 1-es járművekre Stájerországban Egyre rosszabb a román és bolgár hóhelyzet Januári tanfolyamaink — 2013 Téli kiegészítő közlekedési korlátozások Franciaországban Szlovákiában kötelező hóláncot tartani a járműveken Hó és kamionstop a horvát és szlovén határátkelőknél Havazik! Útviszonyok itthon — január 14., délelőtt Csehországot délen és keleten szorongatja a hó Szlovénia helyett Ausztria felé ajánlatos kerülni Megindult a teherforgalom a szlovén és horvát határainkon Február 1-ig kell elvégezni a kötelező cégmódosítást! E-útdíj: 30 nap hosszabbítás a Getronicsnak (videóval) Hó-káosz a Dunántúlon: határátkelőket zártak le Osztrák útállapotok csütörtök reggel Szlovéniai hóhelyzet csütörtök délelőtt Hó a horvátoknál: Rijekánál busz- és kamionstop van Teljes hó-káosz a Dunántúlon — péntek délután jelentjük Hójelentés a horvát utakról — péntek Hóhelyzet hétfőn: minden út járható Hóhelyzet a németeknél és az oroszoknál Kötelező gépjármű-felelősségbiztosítással rendelkezőknek Dunántúli útlezárások hófúvás miatt — péntek Nyugat-Európába visszatért a tél Franciaországban tovább halasztják az alkoholszonda kötelezővé tételét Éjszakai forgalomkorlátozás a B 320-as úton, Ausztriában Szlovéniai hóhelyzet hétfő délelőtt Hó a horvát-szlovén határokon — február 11. Megint a Nyugat-Dunántúl kapja a legnagyobb havat Magyar határ- és hóhelyzet pénteken Hóhelyzet Ausztriában Szlovéniai hóhelyzet csütörtök délelőtt Csehországi hóhelyzet — szerda Kötelező biztosítással rendelkező ügyfeleink részére Wáberer biztosítós ügyfeleinknek...! Havazás: harmadszor is ugyanott! Február 28-ig kell befizetni a kgfb díját Magyar kamionstop március 15. hétvégéjén A díj-nemfizetéssel megszűnt kötelező biztosításokról Kiegészítő és nyári korlátozások Ausztriában — 2013 Itthon elment a hó, de az Alpokban újra jön Balesetet okozott a kamionról lerepülő jégtömb Havazás a briteknél, a németeknél és Ukrajnában Nem bírságolják az alkoholszonda hiányát Folyamatos hójelentés szerdán ITT (külföld és belföld)! Hó és kamionstop Nógrád egyes útjain Amsterdamban egymilliós tömegre számítanak Májusi tanfolyamaink — 2013 Egyesületünk elnöke az Echo TV vendége volt Vajon Te mennyire vagy elővigyázatos? — Teszteld magad! Akciós CB-rádiók a Convoy Truck Shopban (x) Május 30-ig kell befizetni a naptári évfordulós kötelezőket! Változik a bírságrendelet Csitulnak az utcai harcok Svédországban Útdíjtörvény: főtitkárunk az EchoTv vendége volt Júniusi tanfolyamaink — 2013 Júliusi közlekedési korlátozások Európában — 2013 Németország: tornádó, jég és hőség — vörös riasztás Augusztusi közlekedési korlátozások Európában — 2013 Le a kánikulával! Eurowind-hűtőt a vezetőfülkébe! (x) Júliusi tanfolyamaink — 2013 Éjjeli üzemszünet után elindult az útdíjrendszer Újabb akadozás az ÁAK rendszerében: újabb díjmentes órák Július 1-jétől Horvátország az Európai Unió tagja Júliusi közlekedési korlátozás Magyarországon Közlekedési korlátozást vezettek be Macedóniában Kánikula nehezíti a közlekedők dolgát Közép-Európában Torlódás van a szerb-horvát határon Megszűnt a várakozás a szerb-horvát határon Mikor lesz hitelkonstrukció? — Levél a miniszterhez Elemi díjköteles útszakaszok meghatározásának felülvizsgálata Menesztik az Állami Autópálya Kezelő két vezetőjét Hőség, kamionstop, belföld-külföld Augusztusban várható a KAVOSZ útdíjhitele Akciós CB-mikrofonok a Convoy Truck Shoptól (x) Emlékeztető: elindult a KAVOSZ útdíj-hitelprogramja! Szeptemberi közlekedési korlátozások Európában — 2013 Tudnivalók a KAVOSZ útdíjhiteléről (Kossuth Rádió) Mikor lesz hitelkonstrukció? — Levél a miniszterhez Októberi közlekedési korlátozások Európában — 2013 Helyreállt egyesületünk telefonos összeköttetése Októberi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2013 Decemberi közlekedési korlátozások Európában — 2013 Novemberi közlekedési korlátozások Európában — 2013 Szigorították az éjszakai tilalmat Tirolban Viharos szél Horvátországban Útdíjak Ausztriában (2014) Főtitkárunk az elemi útszakaszok darabolásáról Szlovákiában kötelező a hólánc áruszállítóknak 12 t fölött Még kedvezőbbé válik az Útdíj Hitelprogram Tervek szerint alakul az e-útdíj bevétele — stúdióbeszélgetés Decemberi tanfolyamaink — 2013 Lezárják az A12-es Inntal autópályát december 1-jén Zárva a Hősök terének nagy buszparkolója Ausztria: az EURO 2-es járművek tilalma Stájerországban Egyre több a torlódás München felé E-útdíjfizetés mobiltelefonnal — Ön szerint milyen legyen? Korlátozás Ausztriában a síszezon miatt Januári közlekedési korlátozások Európában — 2014 Januári tanfolyamaink — 2014 Zord idő nehezíti a keletre fuvarozók dolgát Februári közlekedési korlátozások Európában — 2014 Éjszaka autóbusszal Ausztriában Februári tanfolyamaink — 2014 Nincs már kamionstop a Dél-Dunántúlon Kétméteres hótorlaszok Romániában Dermesztő hideg uralkodik Oroszországban Szél és hófúvás várható Szerbiában és Romániában Februári közlekedési korlátozások Magyarországon — 2014 Román-bolgár határhelyzet pénteken Magyarországon minden út járható Ausztriában 75 éve nem hullott ekkora hó Szlovéniában 90 helyen van teljes útzár Használt tandempótos szerelvényt vásárolnának Szépen fogy a sor a szerb-magyar határon Márciusi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Áprilisi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Szabadon mozoghatnak a horvát üzemanyagárak Márciusi tanfolyamaink — 2014 Határellenőrzések Hollandiában március 14-től 28-ig Áprilisi tanfolyamaink — 2014 Áprilisi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2014 Csehországban is kötelező a gyermekszállító buszok jelölése Húsvéti kamionstop Magyarországon — 2014 Májusi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Májusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2014 Ausztriában szigorodnak a közlekedési tilalmak Változott a korlátozás rendje Csehországban július 5-én Nem változtat a munkás szombat a kamionstop rendjén Júliusi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Júniusi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Kitiltják a kamionokat az osztrák sztrádák belső sávjából Júniusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2014 Pünkösdi kamionstop Magyarországon — 2014 Még lehet jelentkezni júniusi tanfolyamainkra Még lehet jelentkezni egyes szeptemberi tanfolyamainkra Szombati tilalom az osztrák Karawanken-alagútnál Októberi közlekedési korlátozások Európában — 2015 Még lehet jelentkezni júliusi tanfolyamainkra Júliusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2014 Nőtt a dugódíj Svédországban Szeptemberi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Augusztusi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Osztrák forgalomkorlátozás szmogriadó idején Augusztusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2014 Feloldották a Záhony-Kijev tranzitút blokádját Szeptemberi tanfolyamaink — 2014 Szeptemberi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2014 Novemberi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Októberi tanfolyamaink — 2014 Szeptemberi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Bécs: 2015. január elsejétől behajtási tilalom tehergépkocsiknak Kamionstop a nemzeti ünnep hétvégéjén Decemberi tanfolyamaink — 2014 Novemberi tanfolyamaink — 2014 Decemberi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Decemberi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2014 Kipufogógáz-jelzés besorolásának használata – értékesítési pontok Januári közlekedési korlátozások Európában — 2015 Téli kiegészítő közlekedési korlátozások 2015-ben Franciaországban Még lehet jelentkezni januári tanfolyamainkra — 2015 Kipufogógáz-besorolási jelzés Ausztriában – több matrica megrendelése esetén Februári közlekedési korlátozások Európában — 2015 Februári közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Hó és kamionstop a Dunántúlon Az osztrák, olasz és horvát utakon is hó-káosz várható Horvátországban is kötelező a személyszállítók regisztrációja Új fejlemény a törökországi szállítmányok előzetes bejelentésére vonatkozó kötelezettség ügyében Márciusi közlekedési korlátozások Európában — 2015 Márciusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Áprilisi közlekedési korlátozások Európában — 2015 Áprilisi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Ünnepi közlekedési korlátozások Ausztriában (frissítve!) Nyári tanfolyamaink — 2015 Májusi közlekedési korlátozások Európában — 2015 Májusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Pünkösdi kamionstop Magyarországon GKI és digitális tachográf — még lehet jelentkezni tanfolyamainkra! Júniusi közlekedési korlátozások Európában — 2015 Júniusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Augusztusi közlekedési korlátozások Európában — 2015 Júliusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Augusztusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Szeptemberi közlekedési korlátozások Európában — 2015 Szeptemberi tanfolyamaink — 2015 Kiküldetésnek számít az osztrák kabotázs Megnyitották az összes szerb-horvát határátkelőt Határzár és alternatív utak (élőállat-fuvarozóknak is) Tragédia Tiszaújvárosban: terítéken a holttértükör Új díjköteles szakaszok a HU-GO rendszerben Novemberi közlekedési korlátozások Európában — 2015 Idén ősszel is látni és látszani kell Novemberi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Decemberi közlekedési korlátozások Európában — 2015 Decemberi tanfolyamaink — 2015 Decemberi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Digitális tachográf tanfolyam indul Februári közlekedési korlátozások Európában — 2016 Januári közlekedési korlátozások Európában — 2016 Februári közlekedési korlátozások Magyarországon — 2016 Februári közlekedési korlátozások Magyarországon — 2016 Februári-márciusi tanfolyamaink — 2016

Nagy járművel a havas Ausztriában

2015. november 24. kedd, 14:44

Ember és szállítmánya: baleset nélkül a téli Ausztriában — Ausztriában leesett az első hó. A hegyekben 20-70 cm hullott a fehér csapadékból. Mint tavaly, a nagy havazások alkalmával írtuk: hasznos tájékoztatót küldött a nagy járművek üzembentartóinak és gépkocsivezetőinek az osztrák autópályák kezelője, az ASFINAG (Autobahnen- und Schnellstrassen- Finanzierungs- Aktiengesellschaft). Ezt közöljük most.

„Ausztria csodaszép ország, változatos tájakkal. A szépségnek azonban ára van: télen az Alpok útjait hó és jég borítja, a Kárpát-medence nyugati peremvidékén pedig gyakoriak a hóviharok és hóátfúvások. Fuvarozóként Önnek is elemi érdeke fűződik ahhoz, hogy gépkocsivezetői, fuvarjai, teherszállító járművei vagy turistabuszai biztonságosan és sértetlenül érkezzenek célba.


Mi vagyunk felelősek az osztrák autópályákért és gyorsforgalmi utakért — írja az ASFINAG —, tehát a közlekedés megszervezéséért. Mindannyiunk közös célja a közlekedés biztonságának és folyamatosságának szavatolása.


Már egyetlen keresztbefordult teherautó vagy turistabusz is több órás autópálya-lezárást tehet szükségessé. Ez mind az Ön, mind a mi számunkra bosszantó torlódáshoz vezet, és több ezer eurós mentési költséget okoz. Kérjük ezért, olvassa el az ausztriai, téli közlekedéssel kapcsolatos alábbi fontos tanácsokat!


A legcélszerűbb, ha kinyomtatja, elmenti vagy elküldi e hírlevél alább megnyitható részét, és átadja sofőrjeinek.


Köszönjük, hogy Ön is szívén viseli a közlekedésbiztonság ügyét! Üdvözlettel: ASFINAG”


AUSZTRIA: téli tanácsok járművezetőknek és üzembentartóknak »