Kapcsolódó cikkek
A közúti szállítási tevékenység szakmai feltételrendszere Bolgár hóhelyzet és közlekedés — január 28. Bírságok az osztrák go-box helytelen beszerelése miatt Közép-Európa: kamionok rekedtek a hóban Tagunk eladná hűtős nyergesszerelvényét Szélsőséges időjárást várnak Európa-szerte Ausztria (is) fokozatosan kiszorítja a szennyezőbb járműveket A lengyelekhez megérkezett a tél Változtak az autópályadíjak Horvátországban Ki takarítja télen az utat? Munkák a Bosruck-, Gleinalm- és Plabutsch-alagutaknál Vörös meteorológiai riasztások déli szomszédainknál Mai helyzet Romániában — február 13. Levél a miniszterelnöknek a jogosulatlan fuvarozók kiszűréséért Hó és fennakadások a cseh-német határnál Horvátország és Törökország csatlakoznak a Tranzitegyezményhez Orvosolni szeretnénk a kgfb-sek technikai gondjait Szeptemberi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2013 Tetszik Önnek az mkfe.hu? Szavazzon ránk! Európai közlekedésmeteorológia — szerda-csütörtök Elemi díjköteles útszakaszok meghatározásának felülvizsgálata Kánikula Európában — tanácsok áru- és személyszállítóknak Októberi tanfolyamaink — 2015 Tachosafe — Értékelje (ki) a különbséget! Amit a járművek téli felkészítéséhez tudni kell... A horvátok is kiadták a vörös hőségriasztást Újra özönvíz fenyeget az Alpok déli lejtőin November 15-től sok országban kell téli felszerelés Erős havazás Bulgáriában Logisztikai bázis nyílt Záhonynál 3,5 tonnás korlátozások Ausztriában a cseh határon Újabb korlátozást vezettek be Ausztriában Kivel ne kössünk üzletet? — A legnagyobb magyar adótartozók Augusztusi és szeptemberi tanfolyamaink Béreljen telephelyet az M0-ás legfrekventáltabb részén! (x) Felső-Ausztria területén közúti korlátozás várható Nemzeti Vágta — útlezárások a budapesti Hősök terénél Fizesse egy készülékkel az osztrák és a német útdíjat! Októberi tanfolyamaink Novembertől kötelező a téli gumi Romániában Kösse kötelező biztosítását az MKFE Alkusznál! Kösse kötelezőjét kedvezménnyel! Decemberi tanfolyamaink — 2011 2011 legnagyobb adóhiányos cégei (feketelista.hu) Januári tanfolyamaink Útdíjak Ausztriában 2012. január 1-jétől Ausztriában (is) kötelező a félrehúzódás, azaz a mentősáv Nyugat-Ausztriára egyméteres hó zúdult Februári tanfolyamaink — 2012 Kamionok eladók munkával együtt — egyesületünk tagjától Románia a hó fogságában — bevetették a katonaságot Továbbra is közlekedési nehézségek vannak Bulgáriában és Romániában Észak-Olaszországban 20 centis hó hullott A szlovénok szelet, a lengyelek csikorgó hideget jósolnak Időjárás és közlekedés Romániában Magyarország — hó, hideg és téli útviszonyok! A katasztrófavédelem fontos közleménye ADR-eseknek Eltörölték Ausztriában az A12 úton bizonyos árukra vonatkozó tilalmat Nem javul a helyzet Olaszországban Romániában tíz útszakaszon is megállt a forgalom a hó miatt Horvátország: hó, hurrikán, Barcsnál pedig kamionstop Szerb, lengyel, ukrán, cseh és bolgár fagy- és hójelentés Udvarnál és Barcsnál megindult a kamionforgalom Hóhelyzet déli határátkelőinknél — február 6., hétfő Hó a Balkánon is — Szerbiában rendkívüli állapot van Szlovén útviszonyok térképpel — február 7., kedd Mai (2012. február 8.) közlekedési helyzet Romániában Közlekedésmeteorológia — európai körkép február 8-9-én Péntektől zordabb időjárás Olaszországban Olyan hideg van, hogy néhol a sózás sem segít Romániai útviszonyok Narancssárga riasztás Franciaországban Mai közlekedési helyzet Romániában — február 14. Csehország behavazva — dugulnak a határátkelők Feloldották a kamionstopot Dunakeszi és Rétság között Itthon: havazás már nincs, de torlaszokat emel a szél Megint hó és útzárak Romániában és Kárpátalján Értesítés a kgfb befizetési határidejéről Márciusi tanfolyamaink — 2012 Ahová a kamion is szívesen leül... Áprilisi tanfolyamaink — 2012 IQ-card már Szlovéniában is! — Tankoljon okosan! Kiegészítő korlátozások már húsvéttól Ausztriában Tanfolyamaink: változnak a vizsgaidőpontok Forgalomkorlátozás mellett épül a halásztelki csomópont Közlekedési korlátozások Európában: szeptember és október Magyar kamionstop a május 1. körüli hosszú hétvégén Májusi tanfolyamaink — 2012 Kanyarójárvány terjed Ukrajnában Júliusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2012 Ausztria: egész nyáron épül a Wörgl-Brenner szakasz Különleges szállítmányok Ausztriában Hollandia: karbantartási munkálatok az A50 autópályán Újabb korlátozás Ausztriában Júliusi tanfolyamaink — 2012 Forróság van az utakon is — közlekedésmeteorológia Franciaország: kötelező alkohol teszt júliustól Le a kánikulával! Eurowind-hűtőt a vezetőfülkébe! (x) Magyar kamionstop nyáron — Hazagurulás? Kivételek? Hőségriadó? Veszélyben a gépkocsivezető — védekezés hőség ellen Közlekedésmeteorológia július 10-11-re Korlátozások a hőség miatt Romániában — július 11-12. Ismét időszakos korlátozások Romániában a hőség miatt Augusztusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2012 Most a bolgároknál és a spanyoloknál van hőség Európa: vasárnapig kitart a forróság... az utakon is! Korlátozások Bulgáriában a hőség miatt Tovább tartanak a korlátozások Bulgáriában a hőség miatt Szeptemberi tanfolyamaink — 2012 Az osztrák nyári kamionstop átnyúlik szeptemberbe Fontos közlekedési hírek Ausztriából Az A12 Inntal autópálya blokádja 2012. szeptember 28-án Októberi tanfolyamaink — 2012 Elhalasztják Franciaországban az alkoholteszt hiányának szankcionálását Bírságok az osztrák go-box helytelen beszerelése miatt IQ-card már Szlovéniában is! — Tankoljon okosan! Rendezvényeket kiszolgáló kamionosok figyelmébe Munkaadója kamionját csapolta — erre is van ellenszerünk! Változik a korlátozás az A12 úton, Ausztriában Novemberi tanfolyamaink — 2012 Tudnivalók a kötelező biztosítás felmondásáról Téli felszerelés a külföldi országokban Törökországban is kötelező a téli gumi Összegzett áttekintés a biztosításokról Fuvarok vihetők járművel együtt Nagy hó hullhat Európa magashegységeiben Szigorított korlátozás az A12 úton, Ausztriában Óriásdugó Moszkva és Szentpétervár között — videóval Ha benzinkúttechnika, akkor MULTICORE! (x) A hóval küzdenek Közép-Európa útjain (videóval) Barcsnál már járható a határ Ukrajna: szélvihar, havazás, áramszünet Úthasználati díjak 2013 januárjától Ausztriában Megindult a kamionforgalom a szerb határon Kamionterminál nyílt az ukrán-magyar határon Hogyan használjuk szabályosan az osztrák go-box-ot? Ónos eső, csúszós utak és fagyveszély Közép-Európában Akadozik a forgalom az olasz utakon Közlekedési tilalom az EURO 1-es járművekre Stájerországban Egyre rosszabb a román és bolgár hóhelyzet Januári tanfolyamaink — 2013 Téli kiegészítő közlekedési korlátozások Franciaországban Szlovákiában kötelező hóláncot tartani a járműveken Hó és kamionstop a horvát és szlovén határátkelőknél Havazik! Útviszonyok itthon — január 14., délelőtt Csehországot délen és keleten szorongatja a hó Szlovénia helyett Ausztria felé ajánlatos kerülni Megindult a teherforgalom a szlovén és horvát határainkon Február 1-ig kell elvégezni a kötelező cégmódosítást! E-útdíj: 30 nap hosszabbítás a Getronicsnak (videóval) Hó-káosz a Dunántúlon: határátkelőket zártak le Osztrák útállapotok csütörtök reggel Szlovéniai hóhelyzet csütörtök délelőtt Hó a horvátoknál: Rijekánál busz- és kamionstop van Teljes hó-káosz a Dunántúlon — péntek délután jelentjük Hójelentés a horvát utakról — péntek Hóhelyzet hétfőn: minden út járható Hóhelyzet a németeknél és az oroszoknál Kötelező gépjármű-felelősségbiztosítással rendelkezőknek Dunántúli útlezárások hófúvás miatt — péntek Nyugat-Európába visszatért a tél Franciaországban tovább halasztják az alkoholszonda kötelezővé tételét Éjszakai forgalomkorlátozás a B 320-as úton, Ausztriában Szlovéniai hóhelyzet hétfő délelőtt Hó a horvát-szlovén határokon — február 11. Megint a Nyugat-Dunántúl kapja a legnagyobb havat Magyar határ- és hóhelyzet pénteken Hóhelyzet Ausztriában Szlovéniai hóhelyzet csütörtök délelőtt Csehországi hóhelyzet — szerda Kötelező biztosítással rendelkező ügyfeleink részére Wáberer biztosítós ügyfeleinknek...! Havazás: harmadszor is ugyanott! Február 28-ig kell befizetni a kgfb díját Magyar kamionstop március 15. hétvégéjén A díj-nemfizetéssel megszűnt kötelező biztosításokról Kiegészítő és nyári korlátozások Ausztriában — 2013 Itthon elment a hó, de az Alpokban újra jön Balesetet okozott a kamionról lerepülő jégtömb Havazás a briteknél, a németeknél és Ukrajnában Nem bírságolják az alkoholszonda hiányát Folyamatos hójelentés szerdán ITT (külföld és belföld)! Hó és kamionstop Nógrád egyes útjain Amsterdamban egymilliós tömegre számítanak Májusi tanfolyamaink — 2013 Egyesületünk elnöke az Echo TV vendége volt Vajon Te mennyire vagy elővigyázatos? — Teszteld magad! Akciós CB-rádiók a Convoy Truck Shopban (x) Május 30-ig kell befizetni a naptári évfordulós kötelezőket! Változik a bírságrendelet Csitulnak az utcai harcok Svédországban Útdíjtörvény: főtitkárunk az EchoTv vendége volt Júniusi tanfolyamaink — 2013 Júliusi közlekedési korlátozások Európában — 2013 Németország: tornádó, jég és hőség — vörös riasztás Augusztusi közlekedési korlátozások Európában — 2013 Le a kánikulával! Eurowind-hűtőt a vezetőfülkébe! (x) Júliusi tanfolyamaink — 2013 Éjjeli üzemszünet után elindult az útdíjrendszer Újabb akadozás az ÁAK rendszerében: újabb díjmentes órák Július 1-jétől Horvátország az Európai Unió tagja Júliusi közlekedési korlátozás Magyarországon Közlekedési korlátozást vezettek be Macedóniában Kánikula nehezíti a közlekedők dolgát Közép-Európában Torlódás van a szerb-horvát határon Megszűnt a várakozás a szerb-horvát határon Mikor lesz hitelkonstrukció? — Levél a miniszterhez Elemi díjköteles útszakaszok meghatározásának felülvizsgálata Menesztik az Állami Autópálya Kezelő két vezetőjét Hőség, kamionstop, belföld-külföld Augusztusban várható a KAVOSZ útdíjhitele Akciós CB-mikrofonok a Convoy Truck Shoptól (x) Emlékeztető: elindult a KAVOSZ útdíj-hitelprogramja! Szeptemberi közlekedési korlátozások Európában — 2013 Tudnivalók a KAVOSZ útdíjhiteléről (Kossuth Rádió) Mikor lesz hitelkonstrukció? — Levél a miniszterhez Októberi közlekedési korlátozások Európában — 2013 Helyreállt egyesületünk telefonos összeköttetése Októberi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2013 Decemberi közlekedési korlátozások Európában — 2013 Novemberi közlekedési korlátozások Európában — 2013 Szigorították az éjszakai tilalmat Tirolban Viharos szél Horvátországban Útdíjak Ausztriában (2014) Főtitkárunk az elemi útszakaszok darabolásáról Szlovákiában kötelező a hólánc áruszállítóknak 12 t fölött Még kedvezőbbé válik az Útdíj Hitelprogram Tervek szerint alakul az e-útdíj bevétele — stúdióbeszélgetés Decemberi tanfolyamaink — 2013 Lezárják az A12-es Inntal autópályát december 1-jén Zárva a Hősök terének nagy buszparkolója Ausztria: az EURO 2-es járművek tilalma Stájerországban Egyre több a torlódás München felé E-útdíjfizetés mobiltelefonnal — Ön szerint milyen legyen? Korlátozás Ausztriában a síszezon miatt Januári közlekedési korlátozások Európában — 2014 Januári tanfolyamaink — 2014 Zord idő nehezíti a keletre fuvarozók dolgát Februári közlekedési korlátozások Európában — 2014 Éjszaka autóbusszal Ausztriában Februári tanfolyamaink — 2014 Nincs már kamionstop a Dél-Dunántúlon Kétméteres hótorlaszok Romániában Dermesztő hideg uralkodik Oroszországban Szél és hófúvás várható Szerbiában és Romániában Februári közlekedési korlátozások Magyarországon — 2014 Román-bolgár határhelyzet pénteken Magyarországon minden út járható Ausztriában 75 éve nem hullott ekkora hó Szlovéniában 90 helyen van teljes útzár Használt tandempótos szerelvényt vásárolnának Szépen fogy a sor a szerb-magyar határon Márciusi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Áprilisi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Szabadon mozoghatnak a horvát üzemanyagárak Márciusi tanfolyamaink — 2014 Határellenőrzések Hollandiában március 14-től 28-ig Áprilisi tanfolyamaink — 2014 Áprilisi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2014 Csehországban is kötelező a gyermekszállító buszok jelölése Húsvéti kamionstop Magyarországon — 2014 Májusi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Májusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2014 Ausztriában szigorodnak a közlekedési tilalmak Változott a korlátozás rendje Csehországban július 5-én Nem változtat a munkás szombat a kamionstop rendjén Júliusi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Júniusi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Kitiltják a kamionokat az osztrák sztrádák belső sávjából Júniusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2014 Pünkösdi kamionstop Magyarországon — 2014 Még lehet jelentkezni júniusi tanfolyamainkra Még lehet jelentkezni egyes szeptemberi tanfolyamainkra Szombati tilalom az osztrák Karawanken-alagútnál Októberi közlekedési korlátozások Európában — 2015 Még lehet jelentkezni júliusi tanfolyamainkra Júliusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2014 Nőtt a dugódíj Svédországban Szeptemberi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Augusztusi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Osztrák forgalomkorlátozás szmogriadó idején Augusztusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2014 Feloldották a Záhony-Kijev tranzitút blokádját Szeptemberi tanfolyamaink — 2014 Szeptemberi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2014 Novemberi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Októberi tanfolyamaink — 2014 Szeptemberi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Bécs: 2015. január elsejétől behajtási tilalom tehergépkocsiknak Kamionstop a nemzeti ünnep hétvégéjén Decemberi tanfolyamaink — 2014 Novemberi tanfolyamaink — 2014 Decemberi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Decemberi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2014 Kipufogógáz-jelzés besorolásának használata – értékesítési pontok Januári közlekedési korlátozások Európában — 2015 Téli kiegészítő közlekedési korlátozások 2015-ben Franciaországban Még lehet jelentkezni januári tanfolyamainkra — 2015 Kipufogógáz-besorolási jelzés Ausztriában – több matrica megrendelése esetén Februári közlekedési korlátozások Európában — 2015 Februári közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Hó és kamionstop a Dunántúlon Az osztrák, olasz és horvát utakon is hó-káosz várható Horvátországban is kötelező a személyszállítók regisztrációja Új fejlemény a törökországi szállítmányok előzetes bejelentésére vonatkozó kötelezettség ügyében Márciusi közlekedési korlátozások Európában — 2015 Márciusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Áprilisi közlekedési korlátozások Európában — 2015 Áprilisi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Ünnepi közlekedési korlátozások Ausztriában (frissítve!) Nyári tanfolyamaink — 2015 Májusi közlekedési korlátozások Európában — 2015 Májusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Pünkösdi kamionstop Magyarországon GKI és digitális tachográf — még lehet jelentkezni tanfolyamainkra! Júniusi közlekedési korlátozások Európában — 2015 Júniusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Augusztusi közlekedési korlátozások Európában — 2015 Júliusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Augusztusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Szeptemberi közlekedési korlátozások Európában — 2015 Októberi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Szeptemberi tanfolyamaink — 2015 Kiküldetésnek számít az osztrák kabotázs Határzár és alternatív utak (élőállat-fuvarozóknak is) Tragédia Tiszaújvárosban: terítéken a holttértükör Új díjköteles szakaszok a HU-GO rendszerben

Nagy járművel haladva télen Ausztriában...

2013. november 26. kedd, 15:12

Ember és szállítmánya: baleset nélkül a téli Ausztriában — Mint tavaly, a nagy havazások alkalmával írtunk róla: hasznos téli tájékoztatót küldött a nagy járművek üzembentartóinak és gépkocsivezetőinek az osztrák autópályák kezelője, az ASFINAG (Autobahnen- und Schnellstrassen- Finanzierungs- Aktiengesellschaft). Íme:

„Ausztria csodaszép ország, változatos tájakkal. A szépségnek azonban ára van: télen az Alpok útjait hó és jég borítja, a Kárpát-medence nyugati peremvidékén pedig gyakoriak a hóviharok és hóátfúvások. Fuvarozóként Önnek is elemi érdeke fűződik ahhoz, hogy gépkocsivezetői, fuvarjai, teherszállító járművei vagy turistabuszai biztonságosan és sértetlenül érkezzenek célba.


Mi – azaz az ASFINAG – vagyunk felelősek az osztrák autópályákért és gyorsforgalmi utakért, tehát a közlekedés megszervezéséért. Mindannyiunk közös célja a közlekedés biztonságának és folyamatosságának szavatolása.


Már egyetlen keresztbe fordult teherautó vagy turistabusz is több órás autópálya-lezárást tehet szükségessé. Ez mind az Ön, mind a mi számunkra bosszantó torlódáshoz vezet, és több ezer eurós mentési költséget okoz. Kérjük ezért, olvassa el az ausztriai, téli közlekedéssel kapcsolatos alábbi fontos tanácsokat!


A legcélszerűbb, ha kinyomtatja, elmenti vagy elküldi e hírlevél alább megnyitható részét, és átadja sofőrjeinek.


Köszönjük, hogy Ön is szívén viseli a közlekedésbiztonság ügyét! Üdvözlettel: ASFINAG”


AUSZTRIA: téli tanácsok járművezetőknek és üzembentartóknak »