Kapcsolódó cikkek
Tóth István az MKFE vámforródrót szolgáltatásának tanácsadója A fuvarozói szakma a magyar elektronikus útdíjról... Szlovákia 4-re csökkentette a tranzit-útvonalak számát Magyar e-matrica-árak 2012 Bírságok az osztrák go-box helytelen beszerelése miatt Tagunk eladná hűtős nyergesszerelvényét Mi a kereskedelmi gázolaj? Tranzitdíj Belorussziában Amnesztia törvény: kik mentesülhetnek a bírság megfizetése alól? Úthasználati díj áprilistól az Egyesült Királyságban Változtak az autópályadíjak Horvátországban Az olimpiai láng Doverben Hol legyenek fizetős útjaink 2013 nyarától? — vita az m1-en Vörös meteorológiai riasztások déli szomszédainknál Nehéztehergépjármű-adó 2014 áprilisától az Egyesült Királyságban Visszahozza a kereskedelmi gázolaj a megemelt jövedéki adót! Elemi díjköteles útszakaszok meghatározásának felülvizsgálata ADÓ-VISSZAIGÉNYLÉS kereskedelmi gázolajhoz A horvátok is kiadták a vörös hőségriasztást 44 tonnával Franciaországban Lengyel adó buszosoknak: léptünk! Díjmentes ügyvédi fogadóóra MKFE-tagoknak Szombathelyen Elektronikus útdíj Lengyelországban – július 1-jén indul! Egyesületünk a használatarányos útdíjról Szeptember 1-jén változott Csehországban a buszok útdíja Kivel ne kössünk üzletet? — A legnagyobb magyar adótartozók Kereskedelmi gázolaj: kinek jár és hogy megy a visszaigénylés? Emelik a jövedéki adót, de a fuvarozók nem járnak rosszabbul — sajtószemle Kereskedelmi gázolaj-útmutató: kinek jár, és hogy kell visszaigényelni? Visszahozza a kereskedelmi gázolaj a megemelt jövedéki adót! Emelik a jövedéki adót, de a fuvarozók nem járnak rosszabbul — sajtószemle Fizesse egy készülékkel az osztrák és a német útdíjat! Tiszatardos várja Önt! (x) Újabb teher lenne a baleseti adó — levél a miniszterhez Az MKFE Biztosítási Alkusz Kft. a baleseti adóról Hívja fel gépkocsivezetőjét, nehogy lemaradjon a visszatérítésről! Újabb teher lenne a baleseti adó — levél a miniszterhez Tájékoztató a baleseti adóval kapcsolatban NAV: ne felejtse el megnézni jelszavának érvényességét! Már csak online lehet tölteni a szlovén autópálya-kártyát- és kupont Szlovákia: fél év hosszabbítás a tranzit-ticketing rendszernek 2011 legnagyobb adóhiányos cégei (feketelista.hu) Siker a baleseti adóval kapcsolatban! Tagunk szeretné eladni cégét Vörös szélriadó olasz, svéd és spanyol területeken Lengyelországban januártól egyszerűsítik az ÁFA-regisztrációt Válaszol a minisztérium: 2012-es adóváltozások fuvarozóknak Válaszol a minisztérium: 2012-es adóváltozások fuvarozóknak Kereskedelmi gázolaj 2012-re: 17 forint a visszajáró Útdíjak Ausztriában 2012. január 1-jétől MKFE-tagoknak friss szoftver kereskedelmi gázolajhoz Végre! Olcsóbb lesz a gázolaj! Fontos határnapok a gázolaj jövedéki adóját visszaigénylőknek Kamionok eladók munkával együtt — egyesületünk tagjától Szigorúbb büntetések Franciaországban Fontos munkaügyi és adózási tudnivalók 2012-re! Itthon január 31-ig használhatók a tavalyi (éves) matricák Egyszerűsített ÁFA-regisztráció Lengyelországban Üzemanyagárak itthon: kisebb emelés lesz szerdán Narancssárga riasztás Franciaországban Kereskedelmi gázolaj: melyik nyomtatványt használjam? A fuvarozókat is nézi az adó- és vámhatóság Olcsóbb lesz a gázolaj, a benzin viszont drágul Júliustól bővül a díjköteles úthálózat Lengyelországban 2013 nyarától itthon jön a használatarányos útdíj E-útdíj és a fuvarozók Magyarországon Kit terhel majd leginkább a magyar e-útdíj? MKFE-tag eladná fuvarozó vállalkozását Júliusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2012 Újra terítéken a magyar e-útdíj Egyesületünk az e-útdíjról a Kossuth Rádióban Franciaország: kötelező alkohol teszt júliustól Szlovákia: plusz fél év a tranzit-ticketing rendszernek Itt az új Munka Törvénykönyve! Bezárják a Vidauban Sud (A8) parkolót Franciaországban Augusztustól bővül a díjköteles úthálózat Németországban Augusztusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2012 Most a bolgároknál és a spanyoloknál van hőség Megvan a hazai használatarányos útdíjrendszer szakértője Lényeg, hogy a „teherautók” fizessenek? Szünet a MOL-, DKV-, IQ-, komp- és más szolgáltatásainknál Tüntetés és harcok olasz és francia nagyvárosokban Elhalasztják Franciaországban az alkoholteszt hiányának szankcionálását Kereskedelmi gázolaj 2012-re: 17 forint a visszajáró Bírságok az osztrák go-box helytelen beszerelése miatt Kit terhel majd leginkább a magyar e-útdíj? (ATV) Szombati szünet a DKV-nál Autópályadíjak Szerbiában Szombati szünet a DKV-nál Úthasználati díjak 2013 januárjától Ausztriában Új útdíjrendszer Törökországban januártól Magyar útdíj 2013: közel a nyár vagy messze? — ATV Magyarországi útdíjak — 2013 Kereskedelmi gázolaj — 2013 Téli kiegészítő közlekedési korlátozások Franciaországban Az MKFE főtitkárának nyilatkozata a miniszterelnöki sajtótájékoztatót követően E-útdíj: 30 nap hosszabbítás a Getronicsnak (videóval) Magyar útdíj: visszalépett a Getronics Január 31-ig érvényesek itthon a tavalyi (éves) útdíjmatricák! Franciaországban tovább halasztják az alkoholszonda kötelezővé tételét Havi útdíjmatrica-emlékeztető Hatalmas változás a CB rádiók engedélyezésében Jubileumi buszfesztivál Tökölön TIR-felhasználók figyelmébe...! Egyesületünk elnöke az Echo TV vendége volt Az MKFE főtitkára az e-útdíj törvénytervezetéről Friss e-útdíj-információink a sajtóban! Napi sajtótéma az e-útdíj. Mi lesz, mi várható? Belorussziában is július 1-jén startol az elektronikus útdíj Főtitkárunk az e-útdíjról — ATV-friss! Fórum a használatarányos útdíj magyarországi bevezetéséről Főtitkárunk az e-útdíjról — ATV-friss! Útdíjtörvény: főtitkárunk az EchoTv vendége volt Gyorsjelentés a küldöttközgyűlésünkről és az útdíj-fórumról Megszavazta az Országgyűlés az útdíjtörvényt (frissítve!) Tájékoztató az e-útdíj bevezetéséről az ország több pontján Sikerdíjas pénzbehajtás határok nélkül (x) A mezőgazdasági termelők időszakos útdíjmentességéről Megjelent az útdíjtörvény és a hozzá tartozó rendeletek ATV: az MKFE elnöke a fuvarozók helyzetéről Közös levél a miniszterhez a fedélzeti készülékek ügyében Az MKFE főtitkára az e-útdíj törvénytervezetéről Fórum a használatarányos útdíj magyarországi bevezetéséről Gyorsjelentés a küldöttközgyűlésünkről és az útdíj-fórumról ATV: az MKFE elnöke a fuvarozók helyzetéről Közös levél a miniszterhez a fedélzeti készülékek ügyében Új helyszínen a szombathelyi útdíj-fórum! Technikai kisokos az új útdíjról — fontos! Hogy áll az útdíj bevezetése? Főtitkárunk az ATV-ben Elindult a HU-GO-portál, nézzük együtt! Senki sincs felkészülve az új magyar útdíjrendszerre (Kossuth) Magyar útdíj és HU-GO: elindult a regisztráció! Útdíjfizető fedélzeti egység (OBU) az MKFE-től! Az útdíjrendszer hibáiról — főtitkárunk a Klubrádióban Jármű-regisztráció és viszonlyati jegy a HU-GO portálon Az ÁAK sikeresen auditálta bevallási közreműködő partnerünket HU-GO egyenlegfeltöltésnél fontos a folyószámla azonosítója Akadozó kapcsolat az ÁAK és a Secret Control között Éjjeli üzemszünet után elindult az útdíjrendszer Újabb akadozás az ÁAK rendszerében: újabb díjmentes órák Az útdíjrendszer első tapasztalatai: főtitkárunk az m1-en E-útdíj: a sajtóban is a fuvarozókat képviseljük Kockázatos, hogy elmaradt a tesztüzem Útdíjrendszer: az illetékesek nem a valóságról beszélnek Kamionsorok a határokon... az e-útdíj első napja (ATV) Júliusi közlekedési korlátozás Magyarországon Kánikula nehezíti a közlekedők dolgát Közép-Európában E-útdíj hibabejelentő az MKFE-nél Dr. Völner Pál államtitkár úr az elektronikus útdíjról Tervezzen optimális útvonalat az MKFE e-útdíj kalkulátorával! Elemi díjköteles útszakaszok meghatározásának felülvizsgálata Már 21-en vannak az auditált bevallási közreműködők Módosítási javaslataink az elemi díjköteles útszakaszokhoz Elismerés a Webbase OBU Easy fedélzeti egységnek Hőség, kamionstop, belföld-külföld Augusztusban várható a KAVOSZ útdíjhitele Útdíj-feltöltés, MOL-MKFE-kártya, áfa... Emlékeztető: elindult a KAVOSZ útdíj-hitelprogramja! E-útdíj-konferencia szerdán Budapesten Útadó áruszállító járművekre Törökországban Brüsszeli kritikát kapott a magyar e-útdíj Tudnivalók a KAVOSZ útdíjhiteléről (Kossuth Rádió) E-útdíj hibabejelentő az MKFE-nél Az ÁAK tájékoztatója az e-útdíj-bírságok megelőzésére Ellenőrzés lesz az útdíjbliccelők kiszűrésére Megjelent az elemi díjköteles útszakaszok új listája Burkolatjavítások országszerte Német útdíjvisszafizetés: szomorú végeredmény Emelkedtek a szlovéniai autópályadíjak Szlovénia: útdíj, emisszió és jármű-regisztráció Lengyelországban bővül a viaTOLL elektronikus útdíjrendszer Útdíjak Ausztriában (2014) Főtitkárunk az elemi útszakaszok darabolásáról Nem indul a francia éco-taxe 2014 januárjában Mi a véleménye az e-útdíjról? Még kedvezőbbé válik az Útdíj Hitelprogram Eladó MAN tgk. és pótkocsi egyesületi tagunktól Tervek szerint alakul az e-útdíj bevétele — stúdióbeszélgetés Százból három teherautós bliccel az utakon Megjelent az elemi díjköteles útszakaszok új listája Blokádok Franciaországban: nekik sem kell az öko-adó Szlovákiában januártól módosulnak az emissziós osztályok E-útdíj: itt az utólagos fizetési lehetőség E-útdíj: jön az utólagos fizetési lehetőség E-útdíjfizetés mobiltelefonnal — Ön szerint milyen legyen? Sok újévi változás a szlovákiai útdíjrendszerben Terv marad-e a német útdíj 12 tonna alatt? E-útdíj: módosított ÁSZF sok hasznos tudnivalóval Közös kezdeményezés az útdíjbírságok miatt Utólagos e-útdíj-fizetés egyéni vállalkozóknak is! Az e-útdíj anomáliája is terítéken lesz Kápolnásnyéken Közös kezdeményezés az útdíjbírságok miatt E-útdíj mobiltelefonnal... Franciaországban a kis járműveknél is korlátozzák a kabotázst Bírság-amnesztia útdíj-ügyben? — levél a szakminiszterhez Bírság-amnesztia útdíj-ügyben? — levél a szakminiszterhez Méltányosabbak lesznek az útdíj-bírságok Visszaigényelhető a spanyol egészségügyi hozzájárulási adó Új konstrukciók a haszongépjármű-finanszírozásban E-útdíj: már mobilon is lehet fizetni E-útdíj útmutató Franciaország követi Belgium példáját Bővül a fizetős úthálózat Belorussziában Korlátozás a francia-svájci határon az A35-ös autópályán NAV: célkeresztben az árumozgás és az áfa Kabotázs szabályozás Franciaországban Ragadós száj- és körömfájás behurcolása elleni EU-s intézkedések Bécs: 2015. január elsejétől behajtási tilalom tehergépkocsiknak Január 1-től kötelező a fedélzeti egység Norvégiában Kipufogógáz-jelzés besorolásának használata – értékesítési pontok Téli kiegészítő közlekedési korlátozások 2015-ben Franciaországban Kipufogógáz-besorolási jelzés Ausztriában – több matrica megrendelése esetén Kereskedelmi gázolaj visszaigénylők figyelmébe - jó hír a szaktárcától! Sztrájkban a kamionsofőrök Franciaországban Folytatódik a gépkocsivezetői sztrájk Franciaországban Még mindig tart a francia kamionos sztrájk Horvátországban is kötelező a személyszállítók regisztrációja Az MKFE Önkéntes Segélyező Alapítványának felhívása! A török nagykövetség tájékoztatója Új fejlemény a törökországi szállítmányok előzetes bejelentésére vonatkozó kötelezettség ügyében Kiküldetés? Németország után jön a francia minimálbér? Francia 45 órás pihenő – a szabályozással kapcsolatos részletek (FRISSÍTVE) Adóügyi ellenőrzések Bulgáriában Az MKFE Kötelezettségszegési eljárás megindítását kéri Németország ellen Téves útdíj-bírságok 2016. április 1-től használatarányos útdíj Belgiumban Közlekedési korlátozások a francia – olasz határon Új díjköteles szakaszok a HU-GO rendszerben A moszkvai magyar nagykövetség tájékoztatója az orosz útdíjról Miniszterelnöki megbízotti program: újabb pontokra bólintott az Országgyűlés Közlekedési korlátozások Franciaországban Változás a Belarusz útdíjfizetési rendben Ingyenes adótanácsadás az MKFE tagjainak Közlekedési korlátozások Törökországban Útdíj-bírság: a jogalkotók keresik a megoldást

Negyed évet csúszik a francia öko-adó bevezetése

2013. július 01. hétfő, 13:14

Mint korábban beszámoltunk róla, három hónappal elhalasztották Franciaországban a környezetvédelmi adó, az „écotaxe” bevezetését. A díjat tehát 2013 júliusa helyett csak október 1-jétől kezdik majd szedni. A csúszást a franciák azzal indokolták: dolgozni kell még a rendszer működtetésén, mielőtt azt próbaüzembe helyeznék. Franciaországban az „écotaxe” a 3,5 tonna össztömeg feletti tehergépjárművekre és szerelvényekre vonatkozik majd mintegy 15.000 km autópálya-hálózaton. A díj a tervek szerint 0,12 euró lesz kilométerenként.

A díjszámítást a gépjármű kategóriája, tengelyszáma, megengedett össztömege, megengedett raksúlya, valamint károsanyag-kategóriája alapján végzik; a tarifa ezentúl függ az adott útszakasz kategóriájától és a helyi forgalom nagyságától is.


Az „ecotaxe” rendszer tesztelése már korábban elkezdődik Elzászban a 12 tonnánál nagyobb megengedett össztömegű járműveken.


Fedélzeti egység számolja a díjat, mely kiegyenlíthető lesz előzetes (prepay) fizetéssel ecomouv-box-szal vagy utólagosan (postpay) DKV-egységgel is. Mint még 2012 őszén a II. Magyar Fuvarozói Fórumon is szóba került: a fejlesztők olyan készüléket terveznek, mely egyúttal a hagyományos francia útdíjak számlálásához és fizetéséhez is alkalmas lesz; sőt, parkolási díjak kiegyenlítésére is használható. Franciaországban már kapható a Road-box, mely univerzális fedélzeti egységként működtethető egyrészt a francia útdíjak, másrészt a nyártól esedékes éco-taxe fizetésére, harmadrészt pedig a spanyol útdíjak kiegyenlítésére is. Ha Ön francia fuvarokat tervez, keresse kártyaszolgáltatóját!


Részletes tájékoztató tagjainknak kulcsszavas bejelentkezés után a honlapunk felső menülécének „MKFE Tudásbázis” pontjában, a „Külföldi infó” adatbázisban (Franciaország - Adók) vagy itt »