Kapcsolódó cikkek
Üzemanyagok: 2 forintos emelés lesz szerdán Végre csökkennek a hazai üzemanyagárak! Többszáz féle légrugó a dieselDR-nál! Újra drágul a gázolaj és a benzin Most kell tankolni, szerdán emelés lesz! Mi a kereskedelmi gázolaj? Drágulnak a hazai üzemanyagok Üzemanyagok: 2 - 3 forintos emelés lesz szerdán A benzin olcsóbb lesz, a gázolaj ára marad Szerdán megint olcsóbban tankol az ország Visszahozza a kereskedelmi gázolaj a megemelt jövedéki adót! EU: jogszerű a magyar üzemanyag-megtakarítás! Aktuális NAV üzemanyag árak Külföldi üzemanyagárak A benzin ára tovább csökken, a gázolajé marad Kereskedelmi gázolaj, II. fejezet: A VISSZAIGÉNYLÉS ADÓ-VISSZAIGÉNYLÉS kereskedelmi gázolajhoz Üzemanyagár-emelkedéssel kezdődött a nyár első hónapja Kereskedelmi gázolaj: a hatóság megint felel a fuvarozók kérdéseire Külföldi gázolajárak az év 34. hetében Kereskedelmi gázolaj: kinek jár és hogy megy a visszaigénylés? Emelik a jövedéki adót, de a fuvarozók nem járnak rosszabbul — sajtószemle Kereskedelmi gázolaj-útmutató: kinek jár, és hogy kell visszaigényelni? Visszahozza a kereskedelmi gázolaj a megemelt jövedéki adót! Emelik a jövedéki adót, de a fuvarozók nem járnak rosszabbul — sajtószemle Kereskedelmi gázolaj: a hatóság megint felel a fuvarozók kérdéseire IQ-kártya: üzemanyag-árkedvezmény már kilenc országban! Külföldi gázolajárak az év 39. hetében Külföldi gázolajárak az év 46. hetében Hívja fel gépkocsivezetőjét, nehogy lemaradjon a visszatérítésről! Fuvarozók helyzete és gondjai — stúdióbeszélgetés Fuvarozók helyzete és gondjai — stúdióbeszélgetés Végre egy kicsit olcsóbb lesz a gázolaj! Karácsonyra olcsóbb lesz a gázolaj Válaszol a minisztérium: 2012-es adóváltozások fuvarozóknak Válaszol a minisztérium: 2012-es adóváltozások fuvarozóknak Külföldi gázolajárak az év 51. hetében Kereskedelmi gázolaj 2012-re: 17 forint a visszajáró Nyersolaj és gázolaj — miért drágul és vajon meddig? Válasz a horribilis gázolajárra: fuvardíjat kell emelni! Bilincsben a tuzséri gázolajtolvajok MKFE-tagoknak friss szoftver kereskedelmi gázolajhoz Végre! Olcsóbb lesz a gázolaj! Fontos határnapok a gázolaj jövedéki adóját visszaigénylőknek Nyolc forinttal olcsóbb lesz a gázolaj szerdától! Itthon szépen apad az üzemanyag ára Üzemanyagárak itthon: kisebb emelés lesz szerdán Kereskedelmi gázolaj: melyik nyomtatványt használjam? A gázolaj olcsóbb lesz, a benzin drágább Olcsóbb lesz a gázolaj, a benzin viszont drágul Külföldi gázolajárak az év 13. hetében IQ-card már Szlovéniában is! — Tankoljon okosan! Ismerje meg az UTA-kártyát! (x) Óriásit zuhannak a hazai üzemanyagárak pénteken! Tovább zuhannak a magyar üzemanyagárak! Jó hír — tovább csökkennek a hazai üzemanyagárak! MOL-MKFE-kártya: 16 törzskúton nagyobb kedvezmény! Kissé drágulnak a hazai üzemanyagok Csökkennek a hazai üzemanyagárak Zuhannak a magyar üzemanyagárak szerdán! Újra emelkednek a hazai üzemanyagárak Tankoljon most! Szerdától drágább lesz az üzemanyag! Most ennyiért tankolhat — általában és MOL-MKFE kártyával Téved a média: nem lesz üzemanyagár-emelés a héten Most rendeljen fékbetétet a dieselDR-tól! A dieselDR beszámítja használt akkumulátorait! Külföldi gázolajárak az év 35. hetében Szünet a MOL-, DKV-, IQ-, komp- és más szolgáltatásainknál Tovább zuhannak a magyar üzemanyagárak szerdán Kereskedelmi gázolaj 2012-re: 17 forint a visszajáró Nyersolaj és gázolaj — miért drágul és vajon meddig? (2) Válasz a horribilis gázolajárra: fuvardíjat kell emelni! IQ-card már Szlovéniában is! — Tankoljon okosan! Munkaadója kamionját csapolta — erre is van ellenszerünk! Nagyot esnek a hazai üzemanyagárak! Tovább zuhannak a hazai üzemanyagárak! Pompásan apadnak a hazai üzemanyagárak! MOL-MKFE üzemanyagkártya-akció Tovább emelkedtek a MOL-kedvezményeink! Olcsóbb üzemanyaggal érkezik a Mikulás Ha benzinkúttechnika, akkor MULTICORE! (x) Tovább esnek a hazai benzin- és gázolajárak Olasz benzinkutak: sztrájk miatt zárva! A gázolaj olcsóbb lesz, a benzin drágul Itthon drágább üzemanyaggal indul az év Kereskedelmi gázolaj — 2013 Drágulnak a hazai üzemanyagok szerdán Kereskedelmi gázolaj: mindenki január 20-tól igényel Emelkednek a hazai üzemanyagárak A gázolaj drágul, a benzin nem Ha alkatrész, akkor dieselDR — immáron 20 éve! Visszaélések tankolókártyákkal: milliók csorognak el... Folyamatos kedvezmények kamion- és buszalkatrészekre Olcsóbb lesz a gázolaj szerdától Születésnapi járműalkatrész-árak a dieselDR-nál Ha AdBlue-szállítás, akkor MULTICORE (x) Itthon csökken(get) a gázolaj ára Szerdától olcsóbb lesz a tankolás Pénteken újra üzemanyagár-csökkentés lesz! Tovább zuhannak a hazai üzemanyagárak! Pénteken további üzemanyagár-zuhanás! Gázolajtolvajok az M3-ason Olcsóbban tankolunk szerdától Öt-öt forinttal drágulnak itthon az üzemanyagok Újabb MOL-MKFE akció! Karbantartás a MOL egyes kútjain Július 5-én zárul a 10 kiemelt MOL-kút extra akciója Spóroljon üzemanyagot a Megalarm módszerével! (x) Karbantartás a MOL egyes kútjain Pénteken újabb üzemanyag-áresés lesz Olcsóbb üzemanyaggal búcsúzik a július Szeptember 30-ig tart a 9 MOL-kút extra akciója! Kereskedelmi gázolaj: 2014-ben is 17 forint igényelhető vissza Pénteken jelentősen drágulnak az üzemanyagok! Jókora üzemanyagár-esés szerdán Pénteken tovább csökkent az üzemanyagok ára Szerdától még olcsóbban tankolunk! Felújítás Szombathely forgalmas MOL-kútján Még olcsóbb lesz az üzemanyag szerdán! Csökkenő üzemanyagárak hétfőn Üzemanyagár-csökkentés Mindenszentekre Kisebb gázolajár-emelés lesz szerdán Pénteken emelkednek az üzemanyagárak Szerdán emelkednek az üzemanyagárak Rendőrkézen a gázolajtolvaj-banda — évek óta loptak... Szerdán csökken az üzemanyagok ára Ha AdBlue-szállítás, akkor MULTICORE (x) Jelentősen csökken az üzemanyagok ára Vas megyei gázolajtolvajt kapcsolt le a rendőrség Gázolajár-csökkenés a hónap derekára MOL-MKFE törzskút-lista kamionbarát szolgáltatásokkal Karbantartás a MOL egyes kútjain Szerdán emelkednek az üzemanyagárak Fél köbméter lopott gázolajjal buktak le a tolvajok Szerdán emelkednek az üzemanyagárak Szabadon mozoghatnak a horvát üzemanyagárak Három forinttal drágul a tankolás szerdán Szerdán csökken az üzemanyagok ára Pénteken tovább csökken az üzemanyagok ára Hosszú sorok a litván-belorusz határon Pénteken megint csökken az üzemanyagok ára Két forinttal drágul a tankolás pénteken Drágulnak a hazai üzemanyagok szerdán Pénteken csökken a gázolaj ára Extra kedvezményes törzskutak és külföldi kedvezmények! Négy forinttal olcsóbban tankolunk szerdától Kissé drágulnak az üzemanyagok pénteken Három forintot emel a MOL csütörtökön 160 forintos gázolaj, milliárdos csalás... és leleplezés Szerdán csökken az üzemanyagok ára Pénteken tovább csökken az üzemanyagok ára Megint olcsóbban tankolunk Szerdán emelkedik az üzemanyagok ára Szerdától kissé olcsóbb lesz a gázolaj Drágulnak az üzemanyagok pénteken Kereskedelmi gázolaj visszaigénylők figyelmébe - jó hír a szaktárcától! Csalók klónozzák az üzemanyagkártyákat! dieselDR - kedvezményes Donaldson szűrőcsomagok 300 forint alá eshet az üzemanyag ára

Már hat országban tankolhat olcsóbban IQ-kártyával!

2013. március 08. péntek, 16:10

TUDOTT RÓLA?

Egyesületünk teljes tagjaként Ön is IQ kártyához juthat, mellyel már 6 országban tankolhat kedvezményesen! Luxemburgban is, ahol eleve köztudottan olcsó az üzemanyag! IQ kártyával persze még olcsóbb!

Mi az IQ-kártya, és miért éri meg használni?

Mint sokan talán emlékeznek rá: az ausztriai IQ Card Vertriebs GmbH és egyesületünk együttműködése 2010-re vezethető vissza, amikor az osztrák társasággal megállapodást írtunk alá. Az IQ Card üzemanyagkártyán keresztül a rendszerhez csatlakozó fuvarozó vállalkozások egységesen kedvező és versenyképes árú diesel, AdBlue vagy LPG üzemanyaghoz juthattak az IQ Card ausztriai töltőállomásain.

Már 6 országban tankolhat IQ-kártyával!

Idővel több országra is kibővült ez a szolgáltatás: Ausztrián túl immáron Belgiumban, Németországban, Hollandiában, Szlovéniában és Luxemburgban is használható a kártya! Ezen államokban összesen majdnem 150 kút áll az Ön rendelkezésére!

Miért ajánljuk épp Luxemburgot?

A nyugat-európai pályán jártas fuvarozók bizonyára megfigyelték: Luxemburgban mindig megéri tankolni, mert hosszú évek óta e kis ország eleve olcsóbb üzemanyaggal próbálja meg becsalogatni az úton levőket. Luxemburgban a diesel ára hozzávetőleg 15 %-kal alacsonyabb, mint az uniós átlag... S Ön még többet takaríthat meg, ha gépkocsivezetője ott is IQ-kártyát használ. Tudta, hogy Luxemburgban tíz IQ-töltőállomás van?

Kik vehetik igénybe az IQ-MKFE-szolgáltatást?

Az ajánlattal azok az egyéni vállalkozók és társas vállalkozások élhetnek, melyek tevékenysége a közúti közlekedési szolgáltatás (árufuvarozás, személyszállítás), és akik az MKFE teljes jogú tagjai.

Mely kutakra érvényes a kedvezményes tankolás?

A kedvezmény tehát már hat ország IQ-kútjait érinti. Ez összesen majdnem 150 üzemanyagtöltő-állomás, melyek közül 118 kút alkalmas tehergépjárművek fogadására is. Az IQ kútjai — mind felsorolásszerűen, mint pedig térképen — megtalálhatók a www.iqcard.at portálon.

Hol lehet nagy járművekkel tankolni?

A kútkereső menüpontban a fuvarszervező könnyedén le tudja válogatni a tehergépjárművek vagy magas buszok fogadására alkalmas kutakat, ha a bal oldalon bejelöli az „LKW Geeignet” (angol változatban a „Truck station”) melletti négyzetecskét. A PDF-térképeken fekete mezőben sárga számozás jelöli a nagy járműveket kiszolgáló kutakat.

A kisvállalkozók is jól járnak?

Igen! A vállalkozás mérete, a járművek darabszáma, a vásárolt üzemanyag mennyisége nem jelent megkülönböztetést. A csatlakozás kölcsönösen előnyös minden belépő MKFE-tagnak, mivel a vállalkozások összvásárlásaik alapján egységesen jogosultak a kedvezményre, azaz együttesen erősítik a piaci pozíciójukat. A kialakított rendszerben a kedvezmény mértéke nem különbözik a néhány járművel rendelkező ill. a komoly flottát üzemeltető vállalkozások esetén. Az IQ Card az összes, vele szerződött MKFE-tag együttes fogyasztását veszi figyelembe, így minden egyesületi tagunk egyformán — az egyedi felhasználási mennyiségektől függetlenül — jogosult a belépő tagok összfelhasználása által meghatározott literenkénti árengedményre.


Mekkora az árkedvezmény?

A magyarországi tankolásokhoz (pl. MOL) viszonyítva az ausztriai IQ Card-kedvezmény mértéke nehezen fejezhető ki pontos forintösszegben, hiszen a lehetséges megtakarítás mértéke a forint-euró árfolyam mozgásától, a kőolaj világpiaci árának ingadozásától és a MOL Nyrt. hazai árképzésétől függ, így tehát állandóan változik. A kedvezményes ausztriai árakról minden szerződött partner közvetlenül, saját e-mail-címére megküldött információt kap hetente. Ez azt is jelenti, hogy a naponta változó világpiaci árak ingadozásait kivédve egy előre rögzített, kalkulálható áron tankolhatnak minden héten. Az osztrák vállalat az adott hétre (a következő hét hétfőéig) irányadó dízelárakat elektronikusan közli. Így az üzemanyag árát a fuvarozó előre ki tudja számítani.


Nincsenek járulékos költségek!

Az IQ Card Vertriebs GmbH egyesületünk ajánlása alapján önállóan végez hitelképességi vizsgálatot, s ez alapján történik a vállalkozás — remélhetően eredményes — elbírálása. A rendszerhez csatlakozó MKFE-tagoknak az IQ Card díjmentesen gyárt kártyát. Regisztrációs díj nincs, s a társaság a kártya használatáért sem számít fel külön költséget.

Egyszerű ügyintézés!

A kedvezményes tankolásra jogosító kártya beszerzésének intézése egyesületünk budapesti irodáján keresztül megoldható. Munkatársunkkal való kapcsolatfelvétel és a szükséges iratok leadása után egyesületünk az IQ Card linzi székhelyének ajánlja a fuvarozót; a szerződés aláírása szintén egyesületünk közvetítésével egyszerűen megvalósítható. Gondoskodtunk arról is, hogy Ön nyelvi nehézségekbe se ütközzék: a felvételi adatlapot és a szerződés szövegét (szíves tájékoztatásul) Önnek magyar nyelven is rendelkezésére bocsátjuk. A sikeres ügyintézés végén futárpostai szolgálat juttatja el egyesületünkhöz az elkészült plasztikkártyát, melyet a vállalkozó a központi irodánkban vehet át.


Milyen IQ-kártyaszolgáltatások vannak, és mire jók még?

Egy vállalkozás — rendszámokra kiosztva — akár minden gépjárművére kérhet kártyát. Az egyes kártyákat PIN-kód védi. Az IQ Card nemcsak kedvezményes tankolásra alkalmas: a partneri körbe bevont töltőállomásokon a gépkocsivezető autós kiegészítőket (pl. kenőanyag, szélvédőmosó stb.) is vásárolhat vele. Ezek a beállítások kártyánként személyre szabhatók. Lehetőség van ingyenes (internetes) szolgáltatások igénylésére is; ilyen a számlainformáció vagy a kártyatiltás. Sőt, a fuvarozó egy erre alkalmas internetes felületen beállíthatja saját kártyái limitjeit is. Az aktuális tudnivalók és az üzleti feltételek megtalálhatók az MKFE honlapján is.


Hogyan történik a pénzügyi elszámolás?

Tankolásairól a fuvarozó gyűjtőszámlát kap, melyet alapesetben a kártyakérelemben rögzített megállapodás szerint 14 naponta állítanak ki, és azt 14 napos fizetési határidővel küldik meg a szerződött partnereknek. Az MKFE a magyar fuvarozók érdekében kezdeményezte, hogy a költségek további csökkentése érdekében ezeket a számlákat egy magyar bankszámlára történő utalással tudják kiegyenlíteni, így megtakarítva a nemzetközi pénzügyi tranzakció költségeit. A banki azonosító adatok a következők (ez egyben a számlán is megtalálható):


Bank: UniCredit Bank Hungary Zrt.
Addresse: H-1054 Budapest, Szabadság tér 5-6.
Eigentümer: IQ CARD VERTRIEBS GMBH
IBAN Nr: HU78 1091 8001 0000 0068 7012 0013
Kont Nr: 10918001 0000006870120013
SWIFT: BACXHUHB

Mit kell tennie, ha Ön egyesületünkön keresztül IQ-Card-ot szeretne?