Kapcsolódó cikkek
A közúti szállítási tevékenység szakmai feltételrendszere Bolgár hóhelyzet és közlekedés — január 28. Közép-Európa: kamionok rekedtek a hóban Tagunk eladná hűtős nyergesszerelvényét Szélsőséges időjárást várnak Európa-szerte A lengyelekhez megérkezett a tél Változtak az autópályadíjak Horvátországban Ki takarítja télen az utat? Vörös meteorológiai riasztások déli szomszédainknál Mai helyzet Romániában — február 13. Levél a miniszterelnöknek a jogosulatlan fuvarozók kiszűréséért Hó és fennakadások a cseh-német határnál Horvátország és Törökország csatlakoznak a Tranzitegyezményhez Orvosolni szeretnénk a kgfb-sek technikai gondjait Szeptemberi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2013 Tetszik Önnek az mkfe.hu? Szavazzon ránk! Európai közlekedésmeteorológia — szerda-csütörtök Elemi díjköteles útszakaszok meghatározásának felülvizsgálata Kánikula Európában — tanácsok áru- és személyszállítóknak Induló tanfolyamaink Októberi tanfolyamaink — 2015 Tachosafe — Értékelje (ki) a különbséget! Amit a járművek téli felkészítéséről tudni kell... A horvátok is kiadták a vörös hőségriasztást Újra özönvíz fenyeget az Alpok déli lejtőin November 15-től sok országban kell téli felszerelés Erős havazás Bulgáriában Logisztikai bázis nyílt Záhonynál Kivel ne kössünk üzletet? — A legnagyobb magyar adótartozók Augusztusi és szeptemberi tanfolyamaink Béreljen telephelyet az M0-ás legfrekventáltabb részén! (x) Kedvezőtlen időjárás az Egyesült Királyságban Nemzeti Vágta — útlezárások a budapesti Hősök terénél Októberi tanfolyamaink Novembertől kötelező a téli gumi Romániában Kösse kötelező biztosítását az MKFE Alkusznál! Kösse kötelezőjét kedvezménnyel! Decemberi tanfolyamaink — 2011 2011 legnagyobb adóhiányos cégei (feketelista.hu) Viharos szél tombol Észak-Európában Romboló szelek a kontinens nyugati peremén Vörös szélriadó olasz, svéd és spanyol területeken Viharos szél Észak-Európában Januári tanfolyamaink Nyugat-Ausztriára egyméteres hó zúdult Februári tanfolyamaink — 2012 Kamionok eladók munkával együtt — egyesületünk tagjától Románia a hó fogságában — bevetették a katonaságot Továbbra is közlekedési nehézségek vannak Bulgáriában és Romániában Észak-Olaszországban 20 centis hó hullott A szlovénok szelet, a lengyelek csikorgó hideget jósolnak Időjárás és közlekedés Romániában A katasztrófavédelem fontos közleménye ADR-eseknek Nem javul a helyzet Olaszországban Romániában tíz útszakaszon is megállt a forgalom a hó miatt Horvátország: hó, hurrikán, Barcsnál pedig kamionstop Szerb, lengyel, ukrán, cseh és bolgár fagy- és hójelentés Udvarnál és Barcsnál megindult a kamionforgalom Hóhelyzet déli határátkelőinknél — február 6., hétfő Hó a Balkánon is — Szerbiában rendkívüli állapot van Szlovén útviszonyok térképpel — február 7., kedd Mai (2012. február 8.) közlekedési helyzet Romániában Közlekedésmeteorológia — európai körkép február 8-9-én Péntektől zordabb időjárás Olaszországban Olyan hideg van, hogy néhol a sózás sem segít Romániai útviszonyok Narancssárga riasztás Franciaországban Mai közlekedési helyzet Romániában — február 14. Csehország behavazva — dugulnak a határátkelők Feloldották a kamionstopot Dunakeszi és Rétság között Itthon: havazás már nincs, de torlaszokat emel a szél Megint hó és útzárak Romániában és Kárpátalján Értesítés a kgfb befizetési határidejéről Márciusi tanfolyamaink — 2012 Ahová a kamion is szívesen leül... Áprilisi tanfolyamaink — 2012 Tanfolyamaink: változnak a vizsgaidőpontok Forgalomkorlátozás mellett épül a halásztelki csomópont Közlekedési korlátozások Európában: január és február Magyar kamionstop a május 1. körüli hosszú hétvégén Májusi tanfolyamaink — 2012 Kanyarójárvány terjed Ukrajnában Júliusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2012 Hollandia: karbantartási munkálatok az A50 autópályán Júliusi tanfolyamaink — 2012 Forróság van az utakon is — közlekedésmeteorológia Franciaország: kötelező alkohol teszt júliustól Le a kánikulával! Eurowind-hűtőt a vezetőfülkébe! (x) Magyar kamionstop nyáron — Hazagurulás? Kivételek? Hőségriadó? Veszélyben a gépkocsivezető — védekezés hőség ellen Közlekedésmeteorológia július 10-11-re Korlátozások a hőség miatt Romániában — július 11-12. Ismét időszakos korlátozások Romániában a hőség miatt Augusztusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2012 Most a bolgároknál és a spanyoloknál van hőség Európa: vasárnapig kitart a forróság... az utakon is! Korlátozások Bulgáriában a hőség miatt Tovább tartanak a korlátozások Bulgáriában a hőség miatt Szeptemberi tanfolyamaink — 2012 Áradás Dél-Spanyolországban: mentik, ami menthető... Októberi tanfolyamaink — 2012 Viharos szél várható Észak-Lengyelországban Elhalasztják Franciaországban az alkoholteszt hiányának szankcionálását Rendezvényeket kiszolgáló kamionosok figyelmébe Munkaadója kamionját csapolta — erre is van ellenszerünk! Novemberi tanfolyamaink — 2012 Tudnivalók a kötelező biztosítás felmondásáról Téli felszerelés a külföldi országokban Törökországban is kötelező a téli gumi Összegzett áttekintés a biztosításokról Fuvarok vihetők járművel együtt Nagy hó hullhat Európa magashegységeiben Nagy-Britannia és Olaszország: utak víz alatt Nagy járművel a havas Ausztriában Óriásdugó Moszkva és Szentpétervár között — videóval Ha benzinkúttechnika, akkor MULTICORE! (x) A hóval küzdenek Közép-Európa útjain (videóval) Barcsnál már járható a határ Ukrajna: szélvihar, havazás, áramszünet Megindult a kamionforgalom a szerb határon Kamionterminál nyílt az ukrán-magyar határon Ónos eső, csúszós utak és fagyveszély Közép-Európában Akadozik a forgalom az olasz utakon Egyre rosszabb a román és bolgár hóhelyzet Januári tanfolyamaink — 2013 Téli kiegészítő közlekedési korlátozások Franciaországban Szlovákiában kötelező hóláncot tartani a járműveken Hó és kamionstop a horvát és szlovén határátkelőknél Havazik! Útviszonyok itthon — január 14., délelőtt Csehországot délen és keleten szorongatja a hó Szlovénia helyett Ausztria felé ajánlatos kerülni Megindult a teherforgalom a szlovén és horvát határainkon Február 1-ig kell elvégezni a kötelező cégmódosítást! E-útdíj: 30 nap hosszabbítás a Getronicsnak (videóval) Hó-káosz a Dunántúlon: határátkelőket zártak le Osztrák útállapotok csütörtök reggel Szlovéniai hóhelyzet csütörtök délelőtt Hó a horvátoknál: Rijekánál busz- és kamionstop van Teljes hó-káosz a Dunántúlon — péntek délután jelentjük Hójelentés a horvát utakról — péntek Hóhelyzet hétfőn: minden út járható Hóhelyzet a németeknél és az oroszoknál Kötelező gépjármű-felelősségbiztosítással rendelkezőknek Dunántúli útlezárások hófúvás miatt — péntek Nyugat-Európába visszatért a tél Franciaországban tovább halasztják az alkoholszonda kötelezővé tételét Szlovéniai hóhelyzet hétfő délelőtt Hó a horvát-szlovén határokon — február 11. Megint a Nyugat-Dunántúl kapja a legnagyobb havat Magyar határ- és hóhelyzet pénteken Hóhelyzet Ausztriában Szlovéniai hóhelyzet csütörtök délelőtt Csehországi hóhelyzet — szerda Kötelező biztosítással rendelkező ügyfeleink részére Wáberer biztosítós ügyfeleinknek...! Havazás: harmadszor is ugyanott! Február 28-ig kell befizetni a kgfb díját Magyar kamionstop március 15. hétvégéjén A díj-nemfizetéssel megszűnt kötelező biztosításokról Itthon elment a hó, de az Alpokban újra jön Balesetet okozott a kamionról lerepülő jégtömb Havazás a briteknél, a németeknél és Ukrajnában Nem bírságolják az alkoholszonda hiányát Folyamatos hójelentés szerdán ITT (külföld és belföld)! Hó és kamionstop Nógrád egyes útjain Amsterdamban egymilliós tömegre számítanak Májusi tanfolyamaink — 2013 Egyesületünk elnöke az Echo TV vendége volt Vajon Te mennyire vagy elővigyázatos? — Teszteld magad! Akciós CB-rádiók a Convoy Truck Shopban (x) Május 30-ig kell befizetni a naptári évfordulós kötelezőket! Változik a bírságrendelet Csitulnak az utcai harcok Svédországban Útdíjtörvény: főtitkárunk az EchoTv vendége volt Júniusi tanfolyamaink — 2013 Júliusi közlekedési korlátozások Európában — 2013 Németország: tornádó, jég és hőség — vörös riasztás Augusztusi közlekedési korlátozások Európában — 2013 Le a kánikulával! Eurowind-hűtőt a vezetőfülkébe! (x) Júliusi tanfolyamaink — 2013 Éjjeli üzemszünet után elindult az útdíjrendszer Újabb akadozás az ÁAK rendszerében: újabb díjmentes órák Július 1-jétől Horvátország az Európai Unió tagja Júliusi közlekedési korlátozás Magyarországon Közlekedési korlátozást vezettek be Macedóniában Kánikula nehezíti a közlekedők dolgát Közép-Európában Torlódás van a szerb-horvát határon Megszűnt a várakozás a szerb-horvát határon Mikor lesz hitelkonstrukció? — Levél a miniszterhez Elemi díjköteles útszakaszok meghatározásának felülvizsgálata Menesztik az Állami Autópálya Kezelő két vezetőjét Hűtős árufuvarozók hasznos linkgyűjteménye Hőség, kamionstop, belföld-külföld Augusztusban várható a KAVOSZ útdíjhitele Akciós CB-mikrofonok a Convoy Truck Shoptól (x) Emlékeztető: elindult a KAVOSZ útdíj-hitelprogramja! Szeptemberi közlekedési korlátozások Európában — 2013 Tudnivalók a KAVOSZ útdíjhiteléről (Kossuth Rádió) Mikor lesz hitelkonstrukció? — Levél a miniszterhez Októberi közlekedési korlátozások Európában — 2013 Helyreállt egyesületünk telefonos összeköttetése Októberi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2013 Orkán erejű szél fenyeget Észak-Európában Decemberi közlekedési korlátozások Európában — 2013 Novemberi közlekedési korlátozások Európában — 2013 Viharos szél Horvátországban Főtitkárunk az elemi útszakaszok darabolásáról Szlovákiában kötelező a hólánc áruszállítóknak 12 t fölött Még kedvezőbbé válik az Útdíj Hitelprogram Tervek szerint alakul az e-útdíj bevétele — stúdióbeszélgetés Decemberi tanfolyamaink — 2013 Zárva a Hősök terének nagy buszparkolója Viharos szél Németországban és Lengyelországban Egyre több a torlódás München felé E-útdíjfizetés mobiltelefonnal — Ön szerint milyen legyen? Januári közlekedési korlátozások Európában — 2014 Januári tanfolyamaink — 2014 Zord idő nehezíti a keletre fuvarozók dolgát Februári közlekedési korlátozások Európában — 2014 Februári tanfolyamaink — 2014 Nincs már kamionstop a Dél-Dunántúlon Kétméteres hótorlaszok Romániában Dermesztő hideg uralkodik Oroszországban Szél és hófúvás várható Szerbiában és Romániában Februári közlekedési korlátozások Magyarországon — 2014 Román-bolgár határhelyzet pénteken Magyarországon minden út járható Ausztriában 75 éve nem hullott ekkora hó Szlovéniában 90 helyen van teljes útzár Használt tandempótos szerelvényt vásárolnának Szépen fogy a sor a szerb-magyar határon Szél és árvizek a kontinens nyugati peremén Márciusi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Áprilisi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Szabadon mozoghatnak a horvát üzemanyagárak Márciusi tanfolyamaink — 2014 Határellenőrzések Hollandiában március 14-től 28-ig Áprilisi tanfolyamaink — 2014 Áprilisi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2014 Csehországban is kötelező a gyermekszállító buszok jelölése Húsvéti kamionstop Magyarországon — 2014 Májusi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Májusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2014 Változott a korlátozás rendje Csehországban július 5-én Nem változtat a munkás szombat a kamionstop rendjén Szél, eső, vízátfolyások Közép-Európában Júliusi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Júniusi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Júniusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2014 Pünkösdi kamionstop Magyarországon — 2014 Még lehet jelentkezni júniusi tanfolyamainkra Még lehet jelentkezni egyes szeptemberi tanfolyamainkra Októberi közlekedési korlátozások Európában — 2015 Még lehet jelentkezni júliusi tanfolyamainkra Júliusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2014 Nőtt a dugódíj Svédországban Szeptemberi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Augusztusi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Augusztusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2014 Feloldották a Záhony-Kijev tranzitút blokádját Szeptemberi tanfolyamaink — 2014 Szeptemberi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2014 Novemberi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Októberi tanfolyamaink — 2014 Szeptemberi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Kamionstop a nemzeti ünnep hétvégéjén Decemberi tanfolyamaink — 2014 Novemberi tanfolyamaink — 2014 Decemberi közlekedési korlátozások Európában — 2014 Decemberi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2014 Januári közlekedési korlátozások Európában — 2015 Téli kiegészítő közlekedési korlátozások 2015-ben Franciaországban Még lehet jelentkezni januári tanfolyamainkra — 2015 Februári közlekedési korlátozások Európában — 2015 Februári közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Hó és kamionstop a Dunántúlon Az osztrák, olasz és horvát utakon is hó-káosz várható Horvátországban is kötelező a személyszállítók regisztrációja Új fejlemény a törökországi szállítmányok előzetes bejelentésére vonatkozó kötelezettség ügyében Márciusi közlekedési korlátozások Európában — 2015 Márciusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Áprilisi közlekedési korlátozások Európában — 2015 Áprilisi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Nyári tanfolyamaink — 2015 Májusi közlekedési korlátozások Európában — 2015 Májusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Pünkösdi kamionstop Magyarországon GKI és digitális tachográf — még lehet jelentkezni tanfolyamainkra! Júniusi közlekedési korlátozások Európában — 2015 Júniusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Augusztusi közlekedési korlátozások Európában — 2015 Júliusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Augusztusi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Szeptemberi közlekedési korlátozások Európában — 2015 Szeptemberi tanfolyamaink — 2015 Megnyitották az összes szerb-horvát határátkelőt Határzár és alternatív utak (élőállat-fuvarozóknak is) Tragédia Tiszaújvárosban: terítéken a holttértükör Új díjköteles szakaszok a HU-GO rendszerben Novemberi közlekedési korlátozások Európában — 2015 Idén ősszel is látni és látszani kell Novemberi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Decemberi közlekedési korlátozások Európában — 2015 Decemberi tanfolyamaink — 2015 Decemberi közlekedési korlátozások Magyarországon — 2015 Digitális tachográf tanfolyam indul Februári közlekedési korlátozások Európában — 2016 Januári közlekedési korlátozások Európában — 2016 Februári közlekedési korlátozások Magyarországon — 2016 Februári közlekedési korlátozások Magyarországon — 2016 Februári-márciusi tanfolyamaink — 2016

Magyarország — hó, hideg és téli útviszonyok!

2012. február 08. szerda, 13:10


Február első hétvégéjére kiadós havazás és erős fagy bénította meg hazánk közlekedését, s a tél még a hónap második hetében is ereje teljében tombol. A közlekedőknek ezért az alábbiakban újra figyelmébe ajánljuk azt a rövid anyagot, mely hasznos emlékeztető lehet az ilyenkor fontos tudnivalókról.

A HÓ UTÁN MOST FARKASORDÍTÓ HIDEG JÖN! — Az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ; omsz.hu) jelentése szerint  a február 8-tól 13-ig tartó időszakban igen erős lehűlésre kell számítani Magyarországon, éjszakánkként a mínusz 25 C fokos fagy sem kizárt. Újabb havazás most nem várható, az ország szinte teljes területét azonban hó borítja. Bács-Kiskun, Baranya, Békés és Csongrád megyében hullott a legtöbb; a hótakaró vastagsága helyenként a 40 centimétert is meghaladja. Magyarország területének pillanatnyi hótérképe az idokep.hu portálon látható.


BOSSZANKODÁS HELYETT — A hazai fő- és mellékutak közlekedési helyzetképéről a Magyar Közút honlapján, a kozut.hu oldalon lehet tájékozódni, az autópályák állapotáról pedig a www.autopalya.hu oldal nyújt felvilágosítást. Fontos tudni, hogy az útkezelők fontossági sorrendet előíró cselekvési terv szerint haladnak az egyes útszakaszok tisztításával, s így — intenzív havazás alkalmával — sem emberi, sem gépi kapacitásuk nem elegendő, hogy felvegyék a harcot a természettel; tekintve, hogy egy szokásos, félnapos, országos hóeséssel is 8 millió tonna havat kellene azonnal eltüntetni hazánk 193.000 kilométernyi közútjáról. Érdekes cikkünk jelent meg a téli útüzemeltetésről ».


TÉL A JÁRMŰVEKNEK... — Ősz végén - tél elején részletesen áttekintettük, hogyan kell felkészíteni a járműveket a megváltozott időjárási körülményekre, s melyek azok a műszaki sarokpontok, melyekre célszerű figyelmet fordítani a forgalomban való részvétel előtt. Bővebben ».

...ÉS TÉL A GÉPKOCSIVEZETŐNEK — Van néhány hasznos tanács, melyet mindenképpen szükséges megfogadniuk azoknak, akiknek a tél szélsőséges körülményei között mindenképpen szükséges útnak indulniuk. Akár hosszabb, akár rövidebb út előtt áll a gépkocsivezető, az esetleges kerülőutakra, az alapjárati fogyasztásra és a fűtésre gondolva mindig legyen bőséges üzemanyag a tartályban! A tapasztalatok azt mutatják: még néhány tíz kilométeres távolság is embert próbáló lehet, ha a semmi közepén megreked a forgalom, és húsz órát kell egyhelyben vesztegelni, mint ahogyan erre volt is példa január végén a bukaresti körgyűrűn. Ilyen esetekben számolni kell azzal, hogy (a hótorlaszok és az elakadt járművek miatt) a műszaki mentőjárművek is nehézkesen haladnak, és csak igen soká tudják elérni a bajbajutottakat.

A fülkében legyen meleg ruha és takaró!

Legyen elegendő ivóvíz és élelem, mobiltelefon és adapter!

Hasznos lehet, ha van a kocsin hólapát és vontatókötél vagy vonórúd!

Európa legtöbb államában — így hazánkban is — a 112-es számon lehet segélyt kérni.


Balesetmentes közlekedést és biztonságos megérkezést kívánunk!