Kapcsolódó cikkek
Belgium: közlekedési szabálysértések és bírságok Stúdióbeszélgetés a rakománytolvajokról az m1-en Rakománylopás: kameraképek egy feltételezett elkövetőről Hosszabb a várakozás Nagylaknál Bűnözők az M&R&E Logistic Kft. nevével élnek vissza Folyik a rendőri akció: kiszedik a láthatatlanokat Hamis CMR-rel loptak Pest megyében – keresik őket! Most a buszokat ellenőrzi a hatóság Újabb bűncselekmény a fuvarpiacon Közzétették a rendőrség buszos razziájának eredményeit Dörzsölt bűnözők a fuvarpiacon: mindenük hamis volt! Újabb áldozata van a már ismert fuvarpiaci bűnbandának Fuvarozói szakmai nap Hernádon az egész családnak Ne feledje, csapda! Ne adjon nekik fuvarmegbízást! Fizetés helyett csak ígérgetett — már fogalmazzák a feljelentést Új bírságok az elektronikus fizetéssel kapcsolatban Szlovákiában A fuvarbörzéről jöttek rá, hogy bűnözők báboztak velük Heti 64 ezer járművet ellenőriz a rendőrségi csodafegyver Bírságok Grúziában Bilincsben a tuzséri gázolajtolvajok Hatósági razzia a magyar-román határ térségében Újabb cég kénytelen tisztázni magát Szigorúbb büntetések Franciaországban Ha ezeket a rendszámokat látja, célszerű a rendőrséget hívni Folyik a háromnapos tehergépjármű-razzia Újabb rakományokra vadásznak a bűnözők Ellenőrzik-e a rendőrök az elsősegélynyújtó felszerelést? Tagunk adatait lopta el a maffia... meg több tonna mosóport Bevándorlókat keresnek a magyar rendőrök ORFK: a pünkösdi hétvége közlekedési előrejelzése Tovább keresik tagunk megrakott félpótkocsiját — ki látta? Keresik tagunk ellopott kamionját — fotókkal! Ki látta? Fuvar-maffia: őt keresi a rendőrség — fényképpel! Rakomány-tolvajok bilincsben (m1; Kékfény) — videóval Kreatív pályázatot hirdet ügyfeleinek a TimoCom Forma-1 forgalomkorlátozással Csütörtökön razzia folyik a vasúti átjárókban Zajlik a buszok és tehergépkocsik ellenőrzése Íme az országos busz- és teherautó-razzia eredményei Helyzetjelzővel parkoljon éjjel az útmentén a briteknél! Sebességmérő akciót tartanak a rendőrök augusztus 22-23-án Rajtaütött a rendőrség a gyáli rakománytolvajokon Még keresik a Rezesová-baleset kamionos szemtanúját Fuvarozók közös sikere: megtalálták a kamiont! Becsöngettek — 1,2 millió diák közlekedik egyszerre Bilincsben a tatai kamiontolvajok Új bírságtábla érvényes Bulgáriában Nem találják a tagunktól ellopott félpótkocsit Rakományrablás 900 millióért... Bilincsben a tettesek! Munkaadója kamionját csapolta — erre is van ellenszerünk! Fekete hétvége itthon — szemtanúkat is keresnek Kamionlopás: a pótkocsi meglett, a vontatót körözik Ennyien haltak meg útjainkon — rájuk emlékeztünk A buszosok réme, avagy Skribek Péter, a leigázhatatlan Cáfol a rendőrség — nincs irányjelző-razzia! Mélybölcsős trélert loptak, jutalom a megtalálónak! Újabb félpótkocsit loptak el... Ki látta? Visszaélések tankolókártyákkal: milliók csorognak el... Gázolajtolvajok az M3-ason Változik a bírságrendelet Bíróság előtt a tatai kamiontolvajok NAV és MKFE: forró nyomon a rakománytolvajok után Ellopták tagunk félpótkocsiját Nemzetközi rakománylopás magyar rendszámú járművekkel NAV és MKFE: forró nyomon a rakománytolvajok után Engedély-razzia kezdődött, de ez piacvédelem is egyben Ellenőrzés lesz az útdíjbliccelők kiszűrésére Közlekedésbiztonsági razzia folyik Szlovákiában Rakománytolvajok próbálkoznak külföldi rendszámokkal Látni és Látszani kampány 2013-ban is...! Lavina-akció a magyar utakon Rendőrkézen a gázolajtolvaj-banda — évek óta loptak... Rakománylopás Mezőtúron: ki látta a kamiont és a vetőmagot? 30 milliós lopott rakományt fogtak a rendőrök Vas megyei gázolajtolvajt kapcsolt le a rendőrség Fél köbméter lopott gázolajjal buktak le a tolvajok Országos útmenti razziát tart a rendőrség Börtönbe megy a speditőr, nem fizette ki alvállalkozóit Trükkös rakománylopás: akár a trójai faló...! Ellopták tagunk járművét: 500 ezer forint a megtalálónak! Németország legsúlyosabb közlekedési jogsértései Megtalálták tagunk ellopott félpótkocsiját! Börtönt kaptak a kenőpénz miatt Lopott tartálykocsit köröznek a miskolci rendőrök 160 forintos gázolaj, milliárdos csalás... és leleplezés Bilincsben az ál-fuvarozó, 14 embert gyanúsítanak Ellopták tagunk kisbuszát: 200 ezer forint a nyomravezetőnek Gyanús gépkocsivezetők — ki ismeri fel őket? Milliós bírságra is számíthatnak a fuvarozók Ellopott jármű - nyomravezetői díj a megtalálónak! Ünnepek előtt tarolnak igazán a rakománytolvajok! Ismét autót nyerhet a legjobb – Közlekedik a család Becsöngettek — 1,3 millió diák közlekedik egyszerre Sebességellenőrzés az útjavításoknál Idén ősszel is látni és látszani kell Csalók telefonálnak üzemanyag társaságok nevében

Újabb csalók a fuvarpiacon

2013. február 15. péntek, 15:28

A BŰNÖZŐK EGY JÓHÍRŰ FUVAROZÓ NEVÉBEN TÉNYKEDTEK


Sajnos nem újdonság már, hogy ismeretlen elkövetők valós és leinformálható fuvarozó vállalkozások bőrébe bújva azok alkalmazottainak adják ki magukat, s így próbálnak rakományt felvenni, lopni a megbízótól. Ugyanilyen eset áldozata lett a Pető-F Kft. is, melynek ügyvezetője, Pető Pál egyesületünkön keresztül nevének tisztázását kérte tőlünk, s egyben tájékoztatott bennünket arról, melyik az a (bűnözők által használt) e-mail-cím és telefonszám, melyekről senkinek nem tanácsos fuvarajánlatot fogadnia.

A csalók ezúttal egy német megbízó parmezán sajt-rakományát szemelték ki célpontnak, melyet olasz-brit irányban kellett volna fuvarozni. Az idegenek Pető Zsanett néven mutatkoztak be, és a zsanett.peto@gmail.com hamis e-mail címről és a 06 (30) 9519 281-es mobilszámról ajánlkoztak a megbízónál. Engedély-másolatot és hamisított CMR-igazolást küldtek neki.


A valódi fuvarozó, a budapesti székhelyű Pető-F Kft. (1165-Bp., Atlasz u. 21.) mindeközben erről mit sem tudott. A vállalkozás igazi ügyvezetője, Pető Pál egyesületünkön keresztül ezért a fuvarpiacon nevének tisztázását kérte tőlünk, s egyben feljelentést tett a XVI. Kerületi Rendőr-kapitányságon. Egyúttal arra figyelmezteti a fuvarozótársakat: senki ne fogadjon el a fenti mobilszámról és e-mail-címről ajánlatokat, mert azon elérhetőségek mögött nem ő, hanem a csalók állnak.


Az igazi Pető-F Kft. elérhetősége: pal.peto@freemail.hu. Az ügyvezető kéri, hogy a fuvarozótársak ne higgyenek az internetes közösségi oldalakon terjedő, mocskolódó híreknek. Pető Pál készséggel áll a fuvarozók rendelkezésére a 06 (30) 944 9521-es valódi mobilszámon.