Kapcsolódó cikkek
A fuvarozói szakma a magyar elektronikus útdíjról... Szlovákia 4-re csökkentette a tranzit-útvonalak számát Magyar e-matrica-árak 2012 Bírságok az osztrák go-box helytelen beszerelése miatt Kiegészítő közlekedési korlátozások Ile-de-France területén májusban Tranzitdíj Belorussziában Csütörtök a CEMT-pályázat leadási határideje! Amnesztia törvény: kik mentesülhetnek a bírság megfizetése alól? Úthasználati díj áprilistól az Egyesült Királyságban Változtak az autópályadíjak Horvátországban Hol legyenek fizetős útjaink 2013 nyarától? — vita az m1-en Elemi díjköteles útszakaszok meghatározásának felülvizsgálata Kitüntették egyesületünk elnökét IRU Díszoklevél Pályázat 2011. Határidő: augusztus 31. Elektronikus útdíj Lengyelországban – július 1-jén indul! Egyesületünk a használatarányos útdíjról Bővült az internetes portálunk Sötétbe borul a belga sztrádák fele Szerbia: újabb pályaszakaszt adtak át Bácstopolyánál Szeptember 1-jén változott Csehországban a buszok útdíja IRU Nagydíj Pályázat – 2012 Két hónapon keresztül dolgoznak az M1-esen Fizesse egy készülékkel az osztrák és a német útdíjat! Kutatók a gépkocsivezetők véleményére kíváncsiak Már csak online lehet tölteni a szlovén autópálya-kártyát- és kupont Szlovákia: fél év hosszabbítás a tranzit-ticketing rendszernek Útdíjak Ausztriában 2012. január 1-jétől Ausztriában (is) kötelező a félrehúzódás, azaz a mentősáv Nyugat-Ausztriára egyméteres hó zúdult Itthon január 31-ig használhatók a tavalyi (éves) matricák Eltörölték Ausztriában az A12 úton bizonyos árukra vonatkozó tilalmat Júliustól bővül a díjköteles úthálózat Lengyelországban 2013 nyarától itthon jön a használatarányos útdíj E-útdíj és a fuvarozók Magyarországon Kit terhel majd leginkább a magyar e-útdíj? Újra terítéken a magyar e-útdíj Hollandia: karbantartási munkálatok az A50 autópályán Egyesületünk az e-útdíjról a Kossuth Rádióban Az orosz követség bevezeti az elektronikus vízumkérelmet Szlovákia: plusz fél év a tranzit-ticketing rendszernek Augusztustól bővül a díjköteles úthálózat Németországban Kreatív pályázatot hirdet ügyfeleinek a TimoCom Megvan a hazai használatarányos útdíjrendszer szakértője Üzemszünet a TIR-EPD elektronikus rendszerénél Lényeg, hogy a „teherautók” fizessenek? Itt a magyar Rettungsgasse, bár kevés autós tudja Bírságok az osztrák go-box helytelen beszerelése miatt Temesvárnál sztrádát, Szolnokon turbó-körforgalmat avattak Pályázatok városok buszközlekedésének ellátására Autópályadíjak Szerbiában Negyed évet csúszik a francia öko-adó bevezetése Úthasználati díjak 2013 januárjától Ausztriában Új útdíjrendszer Törökországban januártól Magyar útdíj 2013: közel a nyár vagy messze? — ATV Magyarországi útdíjak — 2013 Téli kiegészítő közlekedési korlátozások Franciaországban Az MKFE főtitkárának nyilatkozata a miniszterelnöki sajtótájékoztatót követően E-útdíj: 30 nap hosszabbítás a Getronicsnak (videóval) Magyar útdíj: visszalépett a Getronics Január 31-ig érvényesek itthon a tavalyi (éves) útdíjmatricák! Havi útdíjmatrica-emlékeztető Torlódnak a hazai sztrádák; lezárás a nulláson Egyesületünk elnöke az Echo TV vendége volt Az MKFE főtitkára az e-útdíj törvénytervezetéről Világraszóló újdonsággal rukkolt elő a TimoCom Friss e-útdíj-információink a sajtóban! Napi sajtótéma az e-útdíj. Mi lesz, mi várható? Belorussziában is július 1-jén startol az elektronikus útdíj Főtitkárunk az e-útdíjról — ATV-friss! Fórum a használatarányos útdíj magyarországi bevezetéséről Főtitkárunk az e-útdíjról — ATV-friss! Útdíjtörvény: főtitkárunk az EchoTv vendége volt Gyorsjelentés a küldöttközgyűlésünkről és az útdíj-fórumról Megszavazta az Országgyűlés az útdíjtörvényt (frissítve!) Tájékoztató az e-útdíj bevezetéséről az ország több pontján A mezőgazdasági termelők időszakos útdíjmentességéről Megjelent az útdíjtörvény és a hozzá tartozó rendeletek ATV: az MKFE elnöke a fuvarozók helyzetéről Közös levél a miniszterhez a fedélzeti készülékek ügyében Az MKFE főtitkára az e-útdíj törvénytervezetéről Fórum a használatarányos útdíj magyarországi bevezetéséről Gyorsjelentés a küldöttközgyűlésünkről és az útdíj-fórumról ATV: az MKFE elnöke a fuvarozók helyzetéről Közös levél a miniszterhez a fedélzeti készülékek ügyében Új helyszínen a szombathelyi útdíj-fórum! Technikai kisokos az új útdíjról — fontos! Hogy áll az útdíj bevezetése? Főtitkárunk az ATV-ben Elindult a HU-GO-portál, nézzük együtt! Senki sincs felkészülve az új magyar útdíjrendszerre (Kossuth) Magyar útdíj és HU-GO: elindult a regisztráció! Útdíjfizető fedélzeti egység (OBU) az MKFE-től! Az útdíjrendszer hibáiról — főtitkárunk a Klubrádióban Jármű-regisztráció és viszonlyati jegy a HU-GO portálon Az ÁAK sikeresen auditálta bevallási közreműködő partnerünket HU-GO egyenlegfeltöltésnél fontos a folyószámla azonosítója Akadozó kapcsolat az ÁAK és a Secret Control között Éjjeli üzemszünet után elindult az útdíjrendszer Újabb akadozás az ÁAK rendszerében: újabb díjmentes órák Az útdíjrendszer első tapasztalatai: főtitkárunk az m1-en E-útdíj: a sajtóban is a fuvarozókat képviseljük Kockázatos, hogy elmaradt a tesztüzem Útdíjrendszer: az illetékesek nem a valóságról beszélnek Kamionsorok a határokon... az e-útdíj első napja (ATV) E-útdíj hibabejelentő az MKFE-nél Dr. Völner Pál államtitkár úr az elektronikus útdíjról Tervezzen optimális útvonalat az MKFE e-útdíj kalkulátorával! Elemi díjköteles útszakaszok meghatározásának felülvizsgálata Menesztik az Állami Autópálya Kezelő két vezetőjét Már 21-en vannak az auditált bevallási közreműködők Módosítási javaslataink az elemi díjköteles útszakaszokhoz Elismerés a Webbase OBU Easy fedélzeti egységnek Új vezetők az Állami Autópálya Kezelő élén Augusztusban várható a KAVOSZ útdíjhitele Útdíj-feltöltés, MOL-MKFE-kártya, áfa... Emlékeztető: elindult a KAVOSZ útdíj-hitelprogramja! E-útdíj-konferencia szerdán Budapesten Útadó áruszállító járművekre Törökországban Brüsszeli kritikát kapott a magyar e-útdíj Tudnivalók a KAVOSZ útdíjhiteléről (Kossuth Rádió) E-útdíj hibabejelentő az MKFE-nél Az ÁAK tájékoztatója az e-útdíj-bírságok megelőzésére Ellenőrzés lesz az útdíjbliccelők kiszűrésére Megjelent az elemi díjköteles útszakaszok új listája Német útdíjvisszafizetés: szomorú végeredmény Emelkedtek a szlovéniai autópályadíjak Szlovénia: útdíj, emisszió és jármű-regisztráció Lengyelországban bővül a viaTOLL elektronikus útdíjrendszer CEMT 2014: péntek a határidő! Útdíjak Ausztriában (2014) Főtitkárunk az elemi útszakaszok darabolásáról Mi a véleménye az e-útdíjról? Nevet és tevékenységet vált az autópályakezelő Még kedvezőbbé válik az Útdíj Hitelprogram Tervek szerint alakul az e-útdíj bevétele — stúdióbeszélgetés Százból három teherautós bliccel az utakon Megjelent az elemi díjköteles útszakaszok új listája Szlovákiában januártól módosulnak az emissziós osztályok E-útdíj: itt az utólagos fizetési lehetőség E-útdíj: jön az utólagos fizetési lehetőség E-útdíjfizetés mobiltelefonnal — Ön szerint milyen legyen? Sok újévi változás a szlovákiai útdíjrendszerben Terv marad-e a német útdíj 12 tonna alatt? Maradtak az egyszerűbb e-mail-címek egyesületünknél E-útdíj: módosított ÁSZF sok hasznos tudnivalóval Közös kezdeményezés az útdíjbírságok miatt Utólagos e-útdíj-fizetés egyéni vállalkozóknak is! Az e-útdíj anomáliája is terítéken lesz Kápolnásnyéken Közös kezdeményezés az útdíjbírságok miatt E-útdíj mobiltelefonnal... Bírság-amnesztia útdíj-ügyben? — levél a szakminiszterhez Bírság-amnesztia útdíj-ügyben? — levél a szakminiszterhez Méltányosabbak lesznek az útdíj-bírságok Új konstrukciók a haszongépjármű-finanszírozásban E-útdíj: már mobilon is lehet fizetni E-útdíj útmutató Autópályadíj 2014. júliustól Lettországban Bővül a fizetős úthálózat Belorussziában Január 1-től kötelező a fedélzeti egység Norvégiában Pályázat a 2015. évre megmaradt CEMT-engedélyekre Téves útdíj-bírságok 2016. április 1-től használatarányos útdíj Belgiumban Új díjköteles szakaszok a HU-GO rendszerben Megjelent a 2016. évre szóló CEMT-pályázat! PÁV-szabályok – amíg van, addig kötelező A moszkvai magyar nagykövetség tájékoztatója az orosz útdíjról Pályázati felhívás TIR igazolványok fuvarozására MKFE tagoknak Változás a Belarusz útdíjfizetési rendben Útdíj-bírság: a jogalkotók keresik a megoldást

Kit terhel majd leginkább a magyar e-útdíj? (ATV)

2012. máj. 08. kedd, 14:23
A fuvarozóknak be kell építeniük fuvardíjaikba azt a költségnövekedést, melyet hazánkban az elektronikus útdíj hozhat. Ami a kompenzációt illeti, olyan kedvezményrendszert szükséges kitalálni, mely a magyarországi székhelyű vállalkozások versenyképességét javíthatja.

Dióhéjban így összegezhető egyesületünk főtitkárának mondandója a 2013 nyarától Magyarországon esedékes használatarányos útdíjjal kapcsolatban. Karmos Gábor május 8-án (kedden) reggel az ATV Start című műsorának vendége volt.


Nézze meg a stúdióbeszélgetést itt! »