Hatékony ellenőrzést sürgetünk a román-magyar határszakaszon
A fuvarozói visszajelzések és a piaci tapasztalatok azt mutatják, hogy a szabályokat gyakran kijátszó külföldi fuvarozó vállalkozások hazánk területén indokolatlanul nagy előnyre tesznek szert a magyar vállalkozásokokkal szemben. Ezért az MKFE — a NiT Hungary-vel közösen — 2026. június 19-én hivatalos levélben fordult a szakminisztériumhoz, hogy célzott ellenőrzési akciókat kérve határozott lépések történjenek a jogsértő külföldiek kiszűrésére.
Mint a Közlekedési és Beruházási Minisztérium illetékeseinek írott közös levelünkben rámutattunk: a szürkegazdaságban mozgó csalók gyakran külföldről érkeznek Magyarország területére; főként a román-magyar határszakaszon keresztül. A jogsértőkkel szemben a szabályokat követni igyekvő hazai vállalkozások behozhatatlan versenyhátrányt szenvednek.
A két hazai fuvarozói érdekképviselet kiemeli, hogy hatósági kontroll nélkül lehetetlenség ezekkel a határon túlról ide érkező fuvarozókkal felvenni a versenyt, ezért a magyar-román határszakaszon kiemelt ellenőrzéseket sürgetünk levelünkben, melyet Vitézy Dávid miniszterhez, Barna Zsolt közlekedésért felelős államtitkárhoz és dr. Kerékgyártó János helyettes államtitkárhoz intéztünk.
az MKFE és a NiT Hungary levele a szaktárca illetékeseihez (2026. június 19.)
