2026. július 29-től (hétfőtől) kezdődik a kiemelt nyári szezon a pesti alsó rakpart Margit-híd és Erzsébet-híd (Irányi utca) közötti szakaszán. Ennek keretében minden hétköznapon 17:00 órától másnap hajnali 05:00 óráig lezárják az utat a gépjárműforgalom elől, hogy azt a gyalogos, kerékpáros és mikromobilitási eszközökkel közlekedőknek adják át. Mint már jeleztük: a zárás május és október között csak a hétvégéket érinti, a nyári főszezonban azonban ehhez a hétköznapi forgalomkorlátozás társul minden este és éjjel.
Az intézkedést Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatala rendelte el. A hivatal által rugalmasnak nevezett forgalmi rend nyomán az elmúlt hetekben hétköznap esténként is átlagosan 10 ezernél több gyalogos, kerékpáros látogatta a rakpartot — írták. Egyesületünk azonban úgy látja: a rakparti zárás indokolatlanul nagy tehertétel a gépjárművel közlekedőknek, különösen a turistabuszoknak, melyek a Duna-menti turisztikai látványosságokat ezáltal egyáltalán nem, vagy csak nagyon korlátozottan tudják megközelíteni. A főváros vezetése nem tanúsított nyitottságot a szakmai párbeszédre, melyet több ízben kezdeményeztünk.
A turistabuszosoknak nagyon szűk keresztmetszeten ugyan, de van lehetőségük a rakpart megközelítésére a Lánchídnál, az Eötvös térnél.
Kapcsolódó híradásaink:
